تمدید دامنه com مشهد

خانه » دومین » تمدید دامنه com مشهد

تمدید دامنه com مشهد

جهت مشاوره برای ثبت یا تمدید دامنه و یا مشاوره حقوقی برای مالکیت و انتقال دامنه در مشهد تماس بگیرید: 09394678464 تلگرام گلهای اندیشهپسوند دامنه توضیحات قیمت سالانه (تومان) عملیات
.ir دامنه ir. دامنه رسمی کشور ایران میباشد. هر شخص حقیقی ایرانی و غیر ایرانی میتواند دامنه آی آر ثبت نماید. 9,000 ثبت آنلاین
.com دامنه عمومي com. رایجترین پسوند برای استفاده کلیه کسب و کارها میباشد 150,000 ثبت آنلاین
.net دامنه net. جهت کسب و کارهای در حوزه شبکه مورد استفاده قرار میگیرد 165,000 ثبت آنلاین
.org دامنه org. جهت ngo ها و موسسات مورد استفاده قرار میگیرد. 165,000 ثبت آنلاین
به غیر از موارد فوق، بیش از 700 پسوند مختلف جهت ثبت اسامی قابل استفاده میباشند. جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989394678464
منشور رفتاری: موسسه گلهای اندیشه از سال 2002 تاکنون خدمات ثبت دامنه انجام میدهد و در این مدت مشتریان این مجموعه همواره مالکیت تام الاختیار دامنه شان را در اختیار داشته اند.

کد مطلب: 01503.html
هوش مصنوعی به‌مرور نفوذ خود را به حوزه‌های جدیدی از دنیای فناوری توسعه می‌دهد و این بار نوبت به گرافیک بازی‌های ویدئویی رسیده است.
شنبه, ۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۲:۰۰

هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی گرافیک بازی‌های قدیمی استفاده می‌شود

هوش مصنوعی به‌مرور نفوذ خود را به حوزه‌های جدیدی از دنیای فناوری توسعه می‌دهد و این بار نوبت به گرافیک بازی‌های ویدئویی رسیده است.

پیشرفت سال‌های اخیر در بخش‌های مختلف هوش مصنوعی باعث شد تا بازیگران آماتور و غیرعلمی هم برای استفاده‌ی بهینه از آن وارد عمل شوند؛ بازیگرانی که کاربردهای فناوری جدید را کمی از حوزه‌های دانشگاهی و غول‌های دنیای فناوری - تمدید دامنه com مشهد - دور می‌کنند. یکی از غیرقابل انتظارترین کاربردهای اخیر نیز در دنیای بازی‌های ویدئویی و مادهای مرتبط با آن‌ها دیده شده است. طرفداران - تمدید دامنه com مشهد - بازی‌ها امروزه از یادگیری ماشین به‌عنوان یکی از شاخه‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا گرافیک بازی‌های قدیمی را بهبود دهند.

تکنیکی جدید بهبود گرافیک بازی‌های قدیمی به‌نام «بهینه‌سازی با کمک هوش مصنوعی» یا «AI upscaling» شناخته می‌شود. تصویر با کیفیت پایین به الگوریتم هوش مصنوعی وارد می‌شود. سپس هوش مصنوعی با استفاده از داده‌های آموخته‌شده، همان تصویر را با پیکسل‌های بیشتر ارائه می‌کند. چنین روش‌های بهینه‌سازی از مدت‌ها پیش استفاده می‌شدند؛ - تمدید دامنه com مشهد - اما به‌کارگیری هوش مصنوعی، سرعت و نتایج نهایی آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

دنیل ترولی، استاد و دانشجویی از نروژ است که با به‌کارگیری هوش مصنوعی، کیفیت بصری بازی نقش‌آفرینی The Elder - تمدید دامنه com مشهد - Scrolls III: Morrowind را بهبود داد. او فرایند انجام‌شده را شبیه به جادوگری تفسیر می‌کند. او می‌گوید پیاده‌سازی تصاویر جدید شبیه به این بود که یک پکیج بافت باکیفیت از بازی توسط سازندگان اصلی آن (در این بازی شرکت Bethesda) منتشر شود.

ترولی در یکی از انجمن‌های زیرمجموعه‌ی وب‌سایت ردیت به‌نام GameUpscale نیز به‌عنوان مدیر فعالیت می‌کند. او و طرفداران دیگر بازی‌های ویدئویی در چنین انجمن‌هایی و همچنین در تالارهای گفتگوی اپلیکیشن پیام‌رسان Discord به بحث و تبادل نظر - تمدید دامنه com مشهد - درباره‌ی ابزارهای هوش مصنوعی و استفاده‌ی بهتر از آن‌ها برای بهبود تصاویر می‌پردازند.

تمدید دامنه com مشهد

با نگاهی به انجمن‌های بحث و تبادل نظر پیرامون ابزارها، به نظر می‌رسد که فرایند مدل‌سازی شبیه به بازسازی اثاثیه‌ی قدیمی خانه یا کاری هنرمندانه - تمدید دامنه com مشهد - باشد. درواقع فرایندها نیاز به افراد با مهارت بالا و همچنین صبر و دانش دارد. همه‌ی بازی‌ها - تمدید دامنه com مشهد - برای فرایند بهینه‌سازی تصویری مناسب نیستند و همه‌ی الگوریتم‌های بهینه‌سازی نیز نتایج مشابه ارائه نمی‌کنند. درواقع مادسازها (افرادی که بسته‌های جدید با گرافیک بالاتر را برای بازی توسعه می‌دهند) باید ابزار مناسب را انتخاب کنند و سپس صدها ساعت زمان برای بهینه‌سازی تصاویر و بهبود نتایج نهایی اختصاص - تمدید دامنه com مشهد - دهند. به همین دلیل شاید بتوان فعالیت آن‌ها را نوعی عشق به کار تفسیر کرد.

فرایند - تمدید دامنه com مشهد - جدید با وجود سرعت بالا نیازمند کار انسانی زیاد است

با وجود تلاش زیادی که برای انجام بهینه‌سازی‌های تصویری به کمک هوش مصنوعی انجام می‌شود، باز هم سرعت روش‌های - تمدید دامنه com مشهد - جدید بالاتر است. بازسازی گرافیکی با استفاده از روش جدید - تمدید دامنه com مشهد - در - تمدید دامنه com مشهد - چند هفته و توسط یک مادساز انجام می‌شود؛ درصورتی که به‌صورت عمومی چنین فرایندی به سال‌ها کار یک تیم نیاز دارد. درنتیجه در ماه‌های اخیر بسته‌های بسیار زیاد بهینه‌ساز گرافیک برای بازی‌های قدیمی در سطح اینترنت دیده شده‌اند.

تنوع عناوین بازی‌هایی که بسته‌های گرافیکی جدید دریافت کرده‌اند، فوق‌العاده است. از Doom و Half-Life 2 و Metroid Prime 2 تا Final Fantasy VII - تمدید دامنه com مشهد - و Grand - تمدید دامنه com مشهد - Theft Auto: Vice City همگی مادهای گرافیکی جدید دریافت کرده‌اند. برای بازی‌های جدیدتر همچون Mass Effect 2 محصول سال ۲۰۱۰ نیز ماد گرافیکی عرضه شده است. البته - تمدید دامنه com مشهد - تمامی مادها به‌روزرسانی‌های غیررسمی محسوب می‌شوند و نصب آن‌ها نیاز به دانشی تقریبا حرفه‌ای دارد.

یکی از مادسازها به‌نام hidfan ادعا می‌کند که - تمدید دامنه com مشهد - ساختن گرافیک‌های جدید به‌ - تمدید دامنه com مشهد - کمک هوش مصنوعی نیاز به کار زیادی دارد. او می‌گوید توسعه‌ی بسته‌‌ی گرافیکی بازی Doom توسط او نیاز به ۲۰۰ ساعت کار داشته است؛ کاری که بیشتر به بهینه‌سازی خروجی الگوریتم و تمیز کردن تصاویر نهایی اختصاص داشت.

در بازی Doom مانند بسیاری از بازی‌های ویدئویی، بخش اعظمی از جلوه‌های بصری به‌صورت بسته‌های بافت تصویری ذخیره شده‌اند. درواقع تصاویری از سنگ، فلز، علف و غیره در بازی وجود دارد که شبیه به کاغذدیواری در نقشه‌های بازی چسبانده شده‌اند. - تمدید دامنه com مشهد - درنتیجه بافت‌ها هم باید مانند کاغذدیواری با مهارت بالا درکنار هم قرار بگیرند تا کاربر متوجه نقطه‌ و خط شروع و پایان آن عکس‌ها نشود.

تمدید دامنه com مشهد

خروجی الگوریتم‌های هوش مصنوعی، نویز زیادی تولید می‌کند و به‌همین دلیل افرادی همچون hidfan باید زمان زیادی را به ویرایش نهایی اختصاص دهند. همین روند باید برای جلوه‌های بصری دیگر همچون کاراکتر اصلی و دشمنان هم تکرار شود. این کاربر می‌گوید که بهینه‌سازی تصویری یک غول بازی به‌تنها ۵ تا ۱۵ ساعت زمان نیاز دارد که به پیچیدگی انیمیشن‌های آن وابسته است.

پیچیدگی‌های بالا نشان می‌دهد که در پروژه‌های انجام‌شده توسط هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نباید نقش نیروی انسانی را نادیده بگیریم. درواقع انجام شدن سریع فرایندی به کمک هوش مصنوعی، نباید تأثیر انسان‌های دخیل در آن را از بین ببرد.

توسعه‌ی ماد گرافیکی برای بازی‌های قدیمی بیشتر - تمدید دامنه com مشهد - نوعی علاقه‌ی شخصی است

آلبرت یانگ، مدیر فناوری Topez Labs است. استارتاپ او یکی از مشهورترین سرویس‌های بهینه‌سازی تصویر را ارائه می‌کند که بسیاری از مادسازها آن را به کار می‌گیرند. یانگ - تمدید دامنه com مشهد - می‌گوید فرایند بهینه‌سازی روندی مستقیم و مشخص دارد.

ابتدا باید الگوریتمی - تمدید دامنه com مشهد - خاص به‌نام Generative Adversarial Network یا GAN استفاده شود تا با میلیون‌ها جفت از تصاویر با کیفیت پایین و بالا - تمدید دامنه com مشهد - آموزش ببیند. الگوریتم مورد نظر پس از دیدن چندین‌باره‌ی تصاویر، تصویر با کیفیت را از نمونه‌ی کم‌کیفیت تشخیص خواهد داد.

الگوریتم هوش مصنوعی در بخشی از فرایند خود تلاش می‌کند تا تصاویر را از کم‌کیفیت به باکیفیت تغییر دهد و در عین حال نتایج را با داده‌های آموزشی - تمدید دامنه com مشهد - مقایسه کند. در این روند خروجی‌های نامطلوب - تمدید دامنه com مشهد - از چرخه خارج می‌شوند و هوش مصنوعی به‌مرور با تکرار چرخه و یادگیری بیشتر، بهینه‌سازی فرایند را انجام می‌دهد.

تمدید دامنه com مشهد

استفاده - تمدید دامنه com مشهد - از هوش مصنوعی برای بهینه‌سای تصاویر تقریبا کاری آسان محسوب می‌شود، اما به‌خوبی، مزیت‌های به‌کارگیری یادگیری ماشین را نشان می‌دهد. - تمدید دامنه com مشهد - الگوریتم‌های سنتی در این حوزه به قوانین توسعه‌یافته توسط انسان‌ها وابسته بودند، اما یادگیری ماشین به‌مرور قوانین اختصاصی خود را در طول فرایندها توسعه می‌دهد. درواقع توسعه‌ی قوانین با یادگیری مداوم از تکرار چرخه‌ها انجام می‌شود.

روش‌های سنتی دقت کمتری در اضافه کردن پیکسل‌ها داشتند

در موضوع الگوریتم‌های بهینه‌سازی تصاویر، قوانین - تمدید دامنه com مشهد - تقریبا ساده‌ای به‌کار گرفته می‌شوند. به‌عنوان مثال اگر بخواهید تصویری با ابعاد ۵۰*۵۰ پیکسل را با دوبرابر کردن ابعاد بهینه‌سازی کنید، الگوریتم‌های سنتی تنها پیکسل‌هایی را در بین پیکسل‌های موجود وارد می‌کنند. رنگ پیکسل‌های جدید نیز با محاسبه‌ی میانگین رنگ پیکسل‌های - تمدید دامنه com مشهد - همسایه انتخاب می‌شود. به‌عنوان مثال - تمدید دامنه com مشهد - اگر پیکسل قرمز در یک سو - تمدید دامنه com مشهد - و پیکسل آبی در سوی دیگر باشد، پیکسل جدید با رنگ بنفش اضافه می‌شود.

یانگ اعتقاد دارد روش‌های سنتی تزریق پیکسل کدنویسی و - تمدید دامنه com مشهد - اجرای آسان‌تری دارند، اما نسخه‌ای ثابت برای انواع موقعیت‌ها ارائه می‌دهند که برخی اوقات نتایج مناسبی نخواهند داشت.

الگوریتم‌های ایجادشده به کمک هوش مصنوعی درمقایسه با نمونه‌های - تمدید دامنه com مشهد - سنتی پویایی بیشتری دارند. به‌عنوان مثال - تمدید دامنه com مشهد - ابزار Gigapixel استارتاپ Topaz Labs برای ایجاد پیکسل جدید تنها به پیکسل‌های همسایه دقت نمی‌کند و تمامی حوزه‌ی تصویر - تمدید دامنه com مشهد - را مورد بررسی قرار می‌دهد. چنین بررسی به الگوریتم امکان می‌دهد که بافت‌های بزرگ‌تری را بازسازی کند. در نمونه‌ای پیاده‌سازی الگوریتم این استارتاپ، ساختمان‌ها و وسایل خانه و حتی لبه‌های جزئی ماشین مسابقه‌ای در بازی Maripo Kart بازسازی شدند. یانگ اعتقاد - تمدید دامنه com مشهد - دارد همین بررسی گسترده‌تر طیف‌های رنگی - تمدید دامنه com مشهد - یکی از دلایل اصلی بهتر بودن الگوریتم هوش مصنوعی نسبت به الگوریتم‌های سنتی است.

به‌‌روز‌رسانی - تمدید دامنه com مشهد - گرافیک بازی‌های ویدئویی، تنها حل کردن یک چالش فنی نیست. به‌بیان - تمدید دامنه com مشهد - ساده‌تر مادسازها در این حوزه در حال بازسازی خاطرات کاربران هستند. وقتی افراد بتوانند بازی‌های مورد علاقه‌ی دوران کودکی و نوجوانی خود را دوباره با کیفیت بالاتر بازی کنند، تجربه‌ی هیجان‌انگیزی برای آن‌ها رقم می‌خورد. - تمدید دامنه com مشهد - همه‌ی ما خاطراتی از بازی‌های ویدئویی قدیمی داریم، اما شاید - تمدید دامنه com مشهد - زشت و زمخت بودن گرافیک آن‌ها در - تمدید دامنه com مشهد - چشمان امروزی‌مان، مانع از بازی کردن مجدد می‌شود. به‌هرحال شاید بهینه‌سازی گرافیکی بهانه‌ای برای بازی کردن مجدد آن‌ها باشد.

شاید گرافیک پایین، - تمدید دامنه com مشهد - دلیل لذت نبردن مجدد ما از بازی‌های قدیمی باشد

اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی باشید، تنها یک موسیقی متن از عنوانی همچون - تمدید دامنه com مشهد - فاینال فانتزی می‌تواند شما را به اعماق خاطرات کودکی و نوجوانی ببرد. آهنگی که تنها با یک بار شنیدن، تمام مراحل و چالش‌های بازی را به یاد بیاورید. دراین‌میان، بازی کردن مجدد آن عناوین افسانه‌ای در زمان حال، تجربه‌ی آن‌چنان جذابی نیست. شاید شما هم تجربه‌ی نصب و امتحان کردن مجدد آن بازی‌ها را داشته باشید، اما پس از مدت کوتاهی نتوانسته‌اید بازی را ادامه دهید. دلیل اصلی نیز همان گرافیک پایین صحنه‌ها بوده است.

استفان رومن یکی از توسعه‌دهنده‌های ماد گرافیکی است که بهینه‌سازی Final Fantasy VII را انجام داد. او اعتقاد دارد علاوه‌بر گرافیک پایین بازی‌های قدیمی، فناوری‌های جدید هم در بد نشان دادن جلوه‌های بصری مقصر هستند. استفان دراین‌باره می‌گوید:

ساختار نمایش پیکسل در تلویزیون‌های قدیمی به‌گونه‌ای بود که برخی - تمدید دامنه com مشهد - از نقص‌های گرافیکی - تمدید دامنه com مشهد - را پوشش می‌داد. ذهن شما سایر کارها را انجام می‌داد و تصویر را جذاب‌تر می‌‌کرد، اما نمایشگرهای مدرن بازی‌های قدیمی را با گرافیک اصلی و فیلترنشده نشان می‌دهند.

برخی بازی‌های قدیمی مانند سری‌های فاینال فانتزی، برای بهینه‌سازی - تمدید دامنه com مشهد - به کمک هوش مصنوعی آسان‌تر هستند. در این بازی‌ها تصاویر پیش‌‌رندرشده‌ی بیشتری وجود دارد و مادسازها نیاز به پردازش تصاویر کمتری دارند. استفان می‌گوید کیفیت گرافیک در - تمدید دامنه com مشهد - چنین بازی‌هایی بهتر است و یادگیری ماشین در - تمدید دامنه com مشهد - فرایند بهینه‌سازی آن‌ها اطلاعات بیشتری برای یادگیری در اختیار خواهد داشت. البته قطعا چنین بازی‌هایی هم نیاز به بهینه‌سازی گرافیکی دارند و نتایج، نشان‌دهنده‌ی موفقیت فرایندها هستند.

رومن از طرفداران بازی‌های فاینال فانتزی نیست، اما پس از آن که بهینه‌سازی گرافیکی را برای آن‌ها انجام داد، به امتحان کردن عناوین مشهور سال‌های گذشته علاقه‌مند شد. او قصد دارد پکیچ گرافیکی خود را نصب کرده و بازی FFVII را یک بار امتحان کند. آیا شما هم حاضر هستید با مادهای گرافیکی جدید، بازی‌های قدیمی را مجددا بازی کنید؟


اولين صفحه   -  تمدید دومین دات کام مشهد   -   انتقال دومین دات کام مشهد   -   نحوه انتقال دومین دات کام مشهد   -   مالکیت دومین دات کام مشهد   -   انتقال مالکیت دومین دات کام مشهد   -   قیمت دومین دات کام مشهد   -   خرید دومین دات کام مشهد   -   قوانین دومین دات کام مشهد   -   دامین دات کام مشهد   -   ثبت دامین دات کام مشهد   -   تمدید دامین دات کام مشهد   -   انتقال دامین دات کام مشهد   -   نحوه انتقال دامین دات کام مشهد   -   مالکیت دامین دات کام مشهد   -   انتقال مالکیت دامین دات کام مشهد   -   قیمت دامین دات کام مشهد   -   خرید دامین دات کام مشهد   -   قوانین دامین دات کام مشهد   -   دامنه com مشهد   -   ثبت دامنه com مشهد   -   تمدید دامنه com مشهد   -   انتقال دامنه com مشهد   -   نحوه انتقال دامنه com مشهد   -   مالکیت دامنه com مشهد   -   انتقال مالکیت دامنه com مشهد   -   قیمت دامنه com مشهد   -   خرید دامنه com مشهد   -   قوانین دامنه com مشهد   -   دومین com مشهد   -   ثبت دومین com مشهد   -   تمدید دومین com مشهد   -   انتقال دومین com مشهد   -   نحوه انتقال دومین com مشهد   -   مالکیت دومین com مشهد   -   انتقال مالکیت دومین com مشهد   -   قیمت دومین com مشهد   -   خرید دومین com مشهد   -   قوانین دومین com مشهد   -   دامین com مشهد   -   ثبت دامین com مشهد   -   تمدید دامین com مشهد   -  آخرين صفحه