ثبت دومین دات کام کرج

خانه » دومین » ثبت دومین دات کام کرج

ثبت دومین دات کام کرج

جهت مشاوره برای ثبت یا تمدید دامنه و یا مشاوره حقوقی برای مالکیت و انتقال دامنه در کرج تماس بگیرید: 09394678464 تلگرام گلهای اندیشهپسوند دامنه توضیحات قیمت سالانه (تومان) عملیات
.ir دامنه ir. دامنه رسمی کشور ایران میباشد. هر شخص حقیقی ایرانی و غیر ایرانی میتواند دامنه آی آر ثبت نماید. 9,000 ثبت آنلاین
.com دامنه عمومي com. رایجترین پسوند برای استفاده کلیه کسب و کارها میباشد 150,000 ثبت آنلاین
.net دامنه net. جهت کسب و کارهای در حوزه شبکه مورد استفاده قرار میگیرد 165,000 ثبت آنلاین
.org دامنه org. جهت ngo ها و موسسات مورد استفاده قرار میگیرد. 165,000 ثبت آنلاین
به غیر از موارد فوق، بیش از 700 پسوند مختلف جهت ثبت اسامی قابل استفاده میباشند. جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989394678464
منشور رفتاری: موسسه گلهای اندیشه از سال 2002 تاکنون خدمات ثبت دامنه انجام میدهد و در این مدت مشتریان این مجموعه همواره مالکیت تام الاختیار دامنه شان را در اختیار داشته اند.

کد مطلب: 02832.html
آی‌بی‌ام با استفاده از داده‌‌های یک ‌میلیون چهره، درتلاش است تا سوگیری نتایج را در سیستم‌ تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی به حداقل برساند. 
چهار شنبه, ۱۰ بهمن ۹۷ ساعت ۰۹:۱۵

IBM در جهت توسعه‌ فناوری تشخیص چهره بیومتریک گام برمی‌دارد

آی‌بی‌ام با استفاده از داده‌‌های یک ‌میلیون چهره، درتلاش است تا سوگیری نتایج را در سیستم‌ تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی به حداقل برساند. 

سوگیری‌ در نتایج مربوط‌به رمزگذاری سیستم ‌های - ثبت دومین دات کام کرج - مبتنی بر یادگیری ماشینی و به‌صورت کلی در سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، تقریبا اجتناب‌ناپذیر است. اما ظاهرا می‌توانیم امیدوار باشیم، تلاش آی‌بی‌ام وضعیت را بهتر از قبل می‌کند. 

IBM امیدوار است تا با استفاده از دیتابیس جدید شامل یک میلیون چهره که بازتابی از چهره‌های موجود در دنیای واقعی هستند؛ بتواند سوگیری نتایج در سیستم‌های تشخیص چهره را به حداقل برساند. 

فناوری تشخیص چهره کاربردهای متنوعی دارد و از باز کردن قفل گوشی‌های هوشمند تا باز کردن در ورودی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از فناوری تشخیص چهره برای سنجش وضعیت و حالت‌های ذهنی کاربر یا حتی احتمال فعالیت‌ - ثبت دومین دات کام کرج - وی در حوزه‌های جنایتکارانه نیز استفاده می‌شود. البته  برخی معتقدند که چنین کاربردهایی هنوز در فناوری تشخیص چهره قابل استفاده نیستند. از سوی دیگر، فناوری تشخیص چهره در برخی موارد حتی برای امور ساده‌ای - ثبت دومین دات کام کرج - همچون تأیید هویت کاربر نیز با - ثبت دومین دات کام کرج - مشکلاتی رو‌به‌رو است. گاهی، فناوری تشخیص چهره‌ی بیومتریک - ثبت دومین دات کام کرج - برای تأیید هویت افرادی با رنگ پوست خاص یا افراد با سن‌های مختلف نمی‌تواند سربلند از آزمون بیرون بیاید.

ثبت دومین دات کام کرج

البته علت بروز چنین مشکلاتی، کمی پیچیده است. یکی از دلایل اصلی ناتوانی عملکرد فناوری تشخیص چهره در برخی حوزه‌ها، آن است که بسیاری از توسعه‌دهندگان و سازندگان اصلا به چنین موضوعاتی فکر نمی‌کنند. در نتیجه داده‌های مربوطه را برای سیستم تعریف نکرده و - ثبت دومین دات کام کرج - درصدد رفع چنین مشکلاتی از سیستم خود تلاشی خاصی - ثبت دومین دات کام کرج - انجام نمی‌دهند.  

اما چنین خطاهایی باید مورد توجه همه‌ی دست‌اندرکاران امر قرار گیرد و باید همه‌ی افراد و - ثبت دومین دات کام کرج - گروه‌های درگیر در جهت توسعه‌ و رفع مشکلات گام بردارند.  اما از سوی دیگر نباید موضوع مهم دیگری را فراموش کنیم. داده‌های واقعی نیز برای عملکرد صحیح سیستم، - ثبت دومین دات کام کرج - بسیار حائز اهمیت هستند. درحالی‌که داده‌های مربوط‌به همه‌ی افراد به سیستم‌های مبتنی بر فناوری تشخیص چهره وارد نشده‌اند و چنین سیستم‌هایی، داده‌های مربوط‌به چهره‌ی همه‌ی کاربران را ندارند؛ چگونه می‌توان به الگوریتم بینایی کامپیوتری آموزش داد تا به‌درستی بتواند همه‌ی افراد را شناسایی کند؟

بی‌شک محدودیت‌هایی برای ورود داده‌ در هر - ثبت دومین دات کام کرج - سیستمی وجود دارد. اما اگر بتوان سیستمی دراختیار داشت که - ثبت دومین دات کام کرج - داده‌های متنوعی داشته باشد و به‌صورت مؤثر و سیستماتیک از داده‌های موجود استفاده کند، به هدف خود نزدیک شده‌ایم و خطاهای سیستم کمتر خواهد شد. شرکت آی‌بی‌ام درتلاش است - ثبت دومین دات کام کرج - تا مجموعه‌ای از میلیون‌ها تصویر با تنوع چهره‌های مختلف یعنی DiF یا Diversity in Faces را ایجاد کند. در مقاله‌ی مربوط‌به معرفی این مجموعه تصاویر آمده است: 

برای آنکه فناوری تشخیص چهره بتواند دقیق و درست - ثبت دومین دات کام کرج - عمل کند، داده‌هایی که به سیستم آموزش داده می‌شود باید به‌اندازه‌ی کافی - ثبت دومین دات کام کرج - متنوع باشند و بتوانند تنوع چهره‌های مختلف را پوشش بدهند. در نتیجه نیاز به داده‌های متنوع و در حجم بالایی داریم تا بتوانند مولفه‌های - ثبت دومین دات کام کرج - مختلف را پوشش بدهند و تفاوت‌های ذاتی که در چهره‌های مختلف وجود دارند را شناسایی کنند. تصاویر باید بتواند تنوع ویژگی‌های مربوط‌به چهره‌های افراد مختلفی که در سراسر جهان زندگی می‌کنند را به‌خوبی نشان دهند.  

چهره‌ها از مجموعه‌ی داده‌های عظیم ۱۰۰ میلیون تصویری (Flickr Creative Commons) تهیه شده‌اند. از این طریق، سیستم یادگیری ماشین می‌تواند تصاویر متنوعی از چهره‌های مختلف را در اختیار داشته باشد. درنهایت تصاویر تفکیک و کراپ - ثبت دومین دات کام کرج - می‌شوند و از آن زمان به بعد کار اصلی شروع خواهد شد.

از آنجایی که این مجموعه‌ی تصاویر، به‌وسیله‌ی سایر الگوریتم‌های یادگیری ماشین - ثبت دومین دات کام کرج - مورد استفاه قرار می‌گیرد؛ درنتیجه باید هم متنوع باشند و هم به‌درستی برچسب‌گذاری شده باشند. بنابراین مجموعه‌ی DiF با بیش از یک میلیون تصویر چهره، متادیتایی به‌همراه خودش دارد که موارد مختلفی را توصیف می‌کند. مواردی همچون فاصله‌ی بین چشم‌ها، اندازه‌ی پیشانی و همه‌ی جزییات مشخص می‌شود. تمام این اندازه‌گیری‌ها منجر به - ثبت دومین دات کام کرج - ایجاد faceprint می‌شود که سیستم درنهایت از آن استفاده می‌کند تا بتواند داده‌های مربوط‌به چهره‌ی فرد را با داده‌های کاربر دیگری مطابقت بدهد. 

ثبت دومین دات کام کرج

اما درنظر داشته باشید که همه‌ی داده‌های مربوط‌به سنجش، ممکن است برای شناسایی و تشخیص چهره‌ مورد استفاده قرار نگیرند. بنابراین تیم  تحقیقاتی IBM، مجموعه‌‌ای از - ثبت دومین دات کام کرج - داده‌های سنجش را عمومی و برخی دیگر را به‌صورت تخصصی مورد بررسی - ثبت دومین دات کام کرج - قرار می‌دهد. مثلا در برخی موارد نسبت - ثبت دومین دات کام کرج - بین دو مولفه‌ی اندازه‌گیری‌شده از چهره‌ی فرد مورد توجه قرار می‌گیرد. برای مثال، نسبت ناحیه‌ی بالای - ثبت دومین دات کام کرج - چشم به ناحیه‌ی زیر بینی به‌عنوان - ثبت دومین دات کام کرج - یک مولفه درنظر گرفته می‌شود. رنگ پوست و همچنین میزان کنتراست و تنوع رنگ پوست نیز جزو ارزیابی‌ها قرار دارند. 

یکی دیگر از موضوعات مورد توجه، مسئله‌ی جنسیت است. جنسیت به‌صورت باینری سنجش نمی‌شود و - ثبت دومین دات کام کرج - برای جنسیت مولفه‌ی غیرباینری درنظر گرفته شده است و مقیاسی بین صفر - ثبت دومین دات کام کرج - و یک را محاسبه می‌کند. در نتیجه برای مقیاس زنانگی و مردانگی، پارامتر باینری ارائه نشده است.

ثبت دومین دات کام کرج

مولفه‌ی سن سوژه نیز به‌صورت اتوماتیک تخمین زده می‌شود، اما برای دو مولفه‌ی جنسیت و سن،‌ امکان ارائه‌ی توضیحات اضافی برای سیستم درنظر گرفته می‌شود و درنهایت تست واقعیت‌سنجی صورت می‌گیرد. از آن‌ها خواسته می‌شود تا چهره‌‌ها را براساس جنسیت زن و مرد برچسب‌گذاری کنند و سن را حدس بزنند. باتوجه به - ثبت دومین دات کام کرج - اینکه حضور تصمیم‌گیرنده‌ی انسانی برای این بخش تعریف شده، ممکن است مجددا با موضوع سوگیری رمزگذاری‌ها مواجه شویم. اما درنظر داشته باشید که تمامی سنجش‌ها، قصد دارد دامنه‌ی وسیع‌تری برای آموزش‌ الگوریتم‌های مبتنی بر فناوری‌های مربوط‌به تشخیص چهره به سنجش‌های قبلی اضافه کند.

ممکن است تعجب کنید که چرا نژاد یا قومیت در طبقه‌بندی مولفه‌ها درنظر گرفته نشده است. جان آر. اسمیت که رهبری این پروژه را در آی‌بی‌ام برعهده دارد، در ایمیلی توضیح داد:

باوجود اینکه موضوع قومیت بیشتر به حوزه‌های فرهنگی مربوط می‌شود و مقوله‌ی نژاد بیشتر به حوزه‌های بیولوژی ربط پیدا می‌کند،  اما معمولا قومیت و نژاد به‌اشتباه به‌جای یکدیگر و مورد استفاده - ثبت دومین دات کام کرج - قرار - ثبت دومین دات کام کرج - می‌گیرند. البته باید درنظر داشته باشیم که تعریف مرز و حدود برای قومیت و نژاد کار ساده‌ای نیست و حتی برچسب‌گذاری که برای این دو درنظر گرفته می‌شود، مجددا مولفه‌های ذهنی هستند که در مطالعات قبلی - ثبت دومین دات کام کرج - به‌ آن پرداخته شده است و مسایل - ثبت دومین دات کام کرج - مربوط‌به خودش را دارد. در تحقیق حاضر، تصمیم گرفتیم روی محورهایی با قابلیت کدگذاری تمرکز کنیم که قابل اعتماد باشند و همچنین به‌صورت پیوسته بتوان برای آن مقیاس تعریف کرد و مولفه‌های قابل تجزیه‌وتحلیل داشته باشد. اما ممکن است در آینده دسته‌بندی‌ مولفه‌هایی که به‌صورت ذهنی بررسی می‌شوند را نیز در دستور کار خود قرار دهیم.

ثبت دومین دات کام کرج

با این وجود، حتی با - ثبت دومین دات کام کرج - اینکه حدود یک میلیون چهره برای این سیستم درنظر گرفته شده است، هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که این مجموعه نیز بتواند به‌اندازه‌ی - ثبت دومین دات کام کرج - کافی، نماینده‌ی تمام تصاویر مربوط‌به چهره‌های مختلف باشد. این تعداد بالای تصویر از همه‌ی گروه‌ها و زیرگروه‌ها به سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی آموزش داده شده تا از ارائه‌ی نتایج سوگیرانه جلوگیری کند. اسمیت در مورد این موضوع توضیح می‌دهد:

باتوجه به اینکه اولین نسخه‌ی مجموعه‌ی داده‌ها به سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی آموزش داده شده است، هنوز نمی‌توانیم در مورد - ثبت دومین دات کام کرج - نتایج غیرسوگیرانه با اطمینان کامل صحبت کنیم. اما هدف ما دستیابی - ثبت دومین دات کام کرج - به چنین موقعیتی است. - ثبت دومین دات کام کرج - برای رسیدن به این هدف اول باید ابعاد - ثبت دومین دات کام کرج - تنوع را به سیستم آموزش دهیم. برای انجام این کار ابتدا سعی کردیم داده‌های و کدهای مختلف را مورد توجه قرار دهیم. این روند را ادامه می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم در این مسیر به رشد و بالندگی برسیم. 

به‌عبارت دیگر باید در نظر داشته باشیم که در مسیر رشد و پیشرفت قرار داریم. باوجود همه‌ی خطاها و وعده‌هایی که هنوز محقق نشده‌اند، باید باور کنیم که چه بخواهیم و چه نخواهیم، - ثبت دومین دات کام کرج - فناوری تشخیص چهره به‌شدت در آینده بیش از اکنون مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برمبنای داده‌های خود بنا نهاده می‌شوند - ثبت دومین دات کام کرج - و برای توسعه‌ی چنین سیستم‌هایی نمی‌تواند داده‌ها را درنظر نگرفت.  مانند هر مجموعه‌ی دیگری، DiF نیز کاستی‌های خودش را دارد و به‌مرور زمان مسیر کامل‌تر خواهد شد.


اولين صفحه   -  ثبت دامین کام کرج   -   تمدید دامین کام کرج   -   انتقال دامین کام کرج   -   نحوه انتقال دامین کام کرج   -   مالکیت دامین کام کرج   -   انتقال مالکیت دامین کام کرج   -   قیمت دامین کام کرج   -   خرید دامین کام کرج   -   قوانین دامین کام کرج   -   دامنه دات کام کرج   -   ثبت دامنه دات کام کرج   -   تمدید دامنه دات کام کرج   -   انتقال دامنه دات کام کرج   -   نحوه انتقال دامنه دات کام کرج   -   مالکیت دامنه دات کام کرج   -   انتقال مالکیت دامنه دات کام کرج   -   قیمت دامنه دات کام کرج   -   خرید دامنه دات کام کرج   -   قوانین دامنه دات کام کرج   -   دومین دات کام کرج   -   ثبت دومین دات کام کرج   -   تمدید دومین دات کام کرج   -   انتقال دومین دات کام کرج   -   نحوه انتقال دومین دات کام کرج   -   مالکیت دومین دات کام کرج   -   انتقال مالکیت دومین دات کام کرج   -   قیمت دومین دات کام کرج   -   خرید دومین دات کام کرج   -   قوانین دومین دات کام کرج   -   دامین دات کام کرج   -   ثبت دامین دات کام کرج   -   تمدید دامین دات کام کرج   -   انتقال دامین دات کام کرج   -   نحوه انتقال دامین دات کام کرج   -   مالکیت دامین دات کام کرج   -   انتقال مالکیت دامین دات کام کرج   -   قیمت دامین دات کام کرج   -   خرید دامین دات کام کرج   -   قوانین دامین دات کام کرج   -   دامنه com کرج   -   ثبت دامنه com کرج   -  آخرين صفحه