دامین

خانه » دومین » دامین

دامین

جهت مشاوره برای ثبت یا تمدید دامنه و یا مشاوره حقوقی برای مالکیت و انتقال دامنه تماس بگیرید: 66948435-021 تلگرام گلهای اندیشهپسوند دامنه توضیحات قیمت سالانه (تومان) عملیات
.ir دامنه ir. دامنه رسمی کشور ایران میباشد. هر شخص حقیقی ایرانی و غیر ایرانی میتواند دامنه آی آر ثبت نماید. 9,000 ثبت آنلاین
.com دامنه عمومي com. رایجترین پسوند برای استفاده کلیه کسب و کارها میباشد 150,000 ثبت آنلاین
.net دامنه net. جهت کسب و کارهای در حوزه شبکه مورد استفاده قرار میگیرد 165,000 ثبت آنلاین
.org دامنه org. جهت ngo ها و موسسات مورد استفاده قرار میگیرد. 165,000 ثبت آنلاین
به غیر از موارد فوق، بیش از 700 پسوند مختلف جهت ثبت اسامی قابل استفاده میباشند. جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +982166948435
منشور رفتاری: موسسه گلهای اندیشه از سال 2002 تاکنون خدمات ثبت دامنه انجام میدهد و در این مدت مشتریان این مجموعه همواره مالکیت تام الاختیار دامنه شان را در اختیار داشته اند.

کد مطلب: 00021.html
به‌نظر می‌رسد با گسترش سریع هوش مصنوعی، مرزهای مربوط‌ به حریم خصوصی و امنیت در حال محوشدن است. دستیار شخصی دیجیتال چقدر می‌تواند به حریم خصوصی انسان وارد شود؟
دوشنبه, ۷ مرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۴۵

آیا دستیار شخصی دیجیتال مسئولیت اخلاقی دارد؟

به‌نظر می‌رسد با گسترش سریع هوش مصنوعی، مرزهای مربوط‌ به حریم خصوصی و امنیت در حال محوشدن است. دستیار شخصی دیجیتال چقدر می‌تواند به حریم خصوصی انسان وارد شود؟

امروزه، هوش مصنوعی در زندگی بیشتر انسان‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند و راحتی را برای آن‌ها به‌ارمغان می‌آورد. وجود هوش مصنوعی رباتیک کوچکی که می‌تواند آب‌و‌هوا را پیش‌بینی کند؛ موزیک درخواستی را پخش کند؛ با فرمان صوتی کاربر چراغ‌قوه‌ی موبایل را خاموش و روشن کند؛ و حتی در اوقات تنهایی با انسان به گفت‌و‌گو بنشیند. اسپیکر هوشمند گوگل‌هوم و اکو آمازون نمونه‌هایی از این دستیارهای صوتی هوشمند هستند.

ممکن - دامین - است کاربرانی که تنها زندگی می‌کنند، این دستیارهای صوتی هوشمند را به‌عنوان مونس و فرد معتمد خود بدانند و حتی انتظار داشته باشند هوش مصنوعی در مواقعی به‌کمک آن‌ها بیاید. برای نمونه، اگر مورد مشکوکی مشاهده کرد، با پلیس تماس بگیرد. با تمام این‌ها، آیا می‌توانیم به هوش مصنوعی اعتماد کنیم تا تماس‌های مناسب را به‌نفع انسان - دامین - انجام - دامین - دهد؟ مزایا و معایب اعتماد به هوش مصنوعی و ورود آن به حریم شخصی چیست؟

در وهله‌ی نخست، کمتر کسی - دامین - حاضر است کنترل حریم خصوصی خود را به دستیار دیجیتال هوشمند واگذار کند و هیچ کاربری حاضر نیست تصمیم‌گیری هوش مصنوعی - دامین - به‌جای خودش را شاهد باشد. هرچند ممکن است - دامین - انسان‌ها نیز در تصمیم‌گیری دچار مشکل شوند یا گاهی اتخاذ تصمیمی برای انسان نیز دشوار باشد، هرگز حاضر نیستند به هوش مصنوعی اجازه‌ی ورود به حریم خصوصی خود را دهند. بی‌شک حریم خصوصی بیشتر از همه‌چیز برای کاربران اهمیت دارد.

حقیقت این است که وقتی فردی درمعرض خطر یا مشکلی است، نمی‌تواند از دستیار صوتی گوگل یا الکسا درخواست کمک کند‌؛ اما با شخصی‌شدن بیشتر تکنولوژی، وجود این نوع بحث‌ها ضروری‌تر می‌شود. قانون‌گذاران و - دامین - شرکت‌های مسئول تولید چنین فناوری‌هایی بهتر است درباره‌ی مسائلی چون اخلاقی‌بودن این محصولات و امنیت و حریم خصوصی نیز قوانینی تدوین کنند. آیا گوگل و آمازون مقام‌ها را - دامین - از شک و تردید احتمالی خود در تکنولوژی‌های دستیار شخصی دیجیتال خود مطلع - دامین - می‌کنند یا اصلا حفظ - دامین - حریم خصوصی مهم است؟ کاربران بهتر است درباره‌ی میزان دخالت هر نوع لوازم الکترونیکی هوشمند در زندگی آگاهی داشته باشند.  

درحال‌حاضر، کاربران با دستیارهای - دامین - هوشمند صوتی و فناوری - دامین - هوش مصنوعی مشکلی ندارند و باید امیدوار بود که هرگز مشکلی پیش نیاید؛ اما به‌راستی گوگل‌هوم اجازه دارد با پلیس تماس بگیرد و جنایت یا سوءاستفاده شدن از چیزی یا کسی را - دامین - گزارش دهد؟ این بحث بسیار گسترده است؛ چراکه وقتی درباره‌ی ارزش‌ها حرف می‌زنیم، مسائل بسیار پیچیده و فراوان دیگری مانند خشونت نیز مطرح می‌شود. بااین‌حال، شاید مسئله مهم‌تر این باشد که وقتی - دامین - هوش مصنوعی بتواند اطلاعاتی را درباره فردی گزارش کند؛ یعنی از هویت فرد آگاه - دامین - است.