دومین کام شیراز

خانه » دومین » دومین کام شیراز

دومین کام شیراز

جهت مشاوره برای ثبت یا تمدید دامنه و یا مشاوره حقوقی برای مالکیت و انتقال دامنه در شیراز تماس بگیرید: 09394678464 تلگرام گلهای اندیشهپسوند دامنه توضیحات قیمت سالانه (تومان) عملیات
.ir دامنه ir. دامنه رسمی کشور ایران میباشد. هر شخص حقیقی ایرانی و غیر ایرانی میتواند دامنه آی آر ثبت نماید. 9,000 ثبت آنلاین
.com دامنه عمومي com. رایجترین پسوند برای استفاده کلیه کسب و کارها میباشد 150,000 ثبت آنلاین
.net دامنه net. جهت کسب و کارهای در حوزه شبکه مورد استفاده قرار میگیرد 165,000 ثبت آنلاین
.org دامنه org. جهت ngo ها و موسسات مورد استفاده قرار میگیرد. 165,000 ثبت آنلاین
به غیر از موارد فوق، بیش از 700 پسوند مختلف جهت ثبت اسامی قابل استفاده میباشند. جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید.
phone number: +989394678464
منشور رفتاری: موسسه گلهای اندیشه از سال 2002 تاکنون خدمات ثبت دامنه انجام میدهد و در این مدت مشتریان این مجموعه همواره مالکیت تام الاختیار دامنه شان را در اختیار داشته اند.

کد مطلب: 04151.html
دنیای مسابقات فرمول یک برای علاقمندان به سرعت و هیجان و حتی افرادی که به‌دنبال بالا رفتن آدرنالین خون خود هستند، بسیار جذاب و مهیج است.
شنبه, ۲۶ آبان ۹۷ ساعت ۱۴:۰۰

ویلیامز رکورددار سریع‌ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک جهان

دنیای مسابقات فرمول یک برای علاقمندان به سرعت و هیجان و حتی افرادی که به‌دنبال بالا رفتن آدرنالین خون خود هستند، بسیار جذاب و مهیج است.

مسابقات فرمول یک، دارای مراحل مختلفی است که هر مرحله، جذابیت های مخصوص به خود را دارد، اما این رپورتاژ قصد دارد در مورد پیت - دومین کام شیراز - استاپ صحبت کند.

در مسابقات فرمول یک وقتی صحبت از پیت استاپ می شود برای علاقمندان  به این رشته نام تیم ویلیامز مارتینی در ذهن ها تداعی می شود. در ادامه مطلب ابتدا در مورد پیت - دومین کام شیراز - استاپ صحبت خواهیم کرد و بعد به صورت - دومین کام شیراز - اختصاصی به رکورد - دومین کام شیراز - زنی پیت استاپ تیم ویلیامز و رکوردهای آن در گرند پری 2018 و دیگر موارد خواهیم پرداخت.

معنی پیت استاپ چیست ؟

پیت استاپ نوشتار فارسی که از دو واژه ی انگلیسی Pit stop است؛ pit به معنای گودال و Stop به معنای متوقف شدن؛ و در واقع معنای عامیانه آن را تفسیر نماییم همان چال سرویس می شود. در واقع - دومین کام شیراز - در پیت استاپ، یک سری خدمات برای ادامه مسابقه به خودرو ارائه می شود.

پیت استاپ (Pitstop) یکی از مهم‌ترین بخش‌های موتوراسپرت است که بر اساس یک نظم و هماهنگی - دومین کام شیراز - بالای تمامی اعضای تیم پایه ریزی می شود. و این هماهنگی نقش زیادی را در رکورد زنی و موفقیت یک تیم به همراه خواهد داشت.

جایگاه اصلی توقف خودرو اصطلاحاً پیت لین (Pitlane) نام دارد. در گذشته رانندها با راهنمایی یکی از اعضای تیم که با نام «مرد آبنبات چوبی» شناخته می‌شود در جایگاه قرار می گرفتند. نام‌گذاری این نام مستعار، شباهت بالای تابلوی راهنمایی مکانیک تیم با آبنبات چوبی است. این تابلو با دو نوشته‌ی، «توقف» و «دنده یک» در دو طرف راهنمای راننده است. اهمیت مرد آبنبات چوبی به‌خصوص در شرایطی که چند خودرو به پیت استاپ وارد می‌شوند بیشتر می‌شود.

سال ۲۰۰۸ بود که فراری سیستم چراغ - دومین کام شیراز - راهنمایی را به‌جای مرد - دومین کام شیراز - آبنبات چوبی معرفی کرد. فراری پس از حادثه‌ی پیت استاپ فلیپه ماسا، دوباره به نیروی انسانی روی آورد اما همانطور که در مسابقات امروز می‌بینیم، سرانجام چراغ‌های - دومین کام شیراز - راهنمایی جایگزین تابلوی مرد آبنبات چوبی شدند و مسئولیت این مکانیک در راهنمایی کلی بدون تابلوی قدیمی خلاصه می‌شود. حالا که با اصطلاحات و معنی پیت استاپ آشنا شدیم، می دانیم که سرعت پیت استاپ در قرار گرفتن خودرو در پیست و میزان موفقیت آن در کسب جایگاه بهتر چقدر اهمیت خواهد داشت.

دومین کام شیراز

 ویلیامز دارنده بهترین رکورد - دومین کام شیراز - پیت استاپ جهان

رکورد سریع‌ترین پیت استاپی که در تاریخ فرمول یک تا کنون ثبت گردیده در حال حاضر در اختیار تیم ویلیامز است. مکانیک‌های این تیم در گرند‌پری آذربایجان سال ۲۰۱۶، تایرهای خودروی فلیپه ماسا را در زمان ۱.92 ثانیه  تعویض کردند؛ که در این فیلم می بینید:

 

عملکرد اعضای تیم در پیت استاپ به‌قدری مهم است که می‌تواند استراتژی کلی مسابقه را درگرگون کند. به‌خصوص وقتی‌که روند مسابقه با وجود خودروی مارشال و ایمنی مجازی و واقعی ترکیب می‌شود، پیت استاپ نقشی تعیین‌کننده دارد.

دومین کام شیراز

کسب چهار رتبه نخست تیم ویلیامز در پیت استاپ چهار گرند پری 2018 

تیم ویلیامز با  توجه به انجام فشرده‌ترین تمرینات پیت استاپ، علاوه بر داشتن مربی ویژه‌ی بدنسازی و فیزیوتراپیست، دارای اعضایی در تیم خود نیز هستند که تمرکز بالایی بر پیت استاپ‌های اضطراری برای تعویض تایر یا دماغه‌ی خودرو دارند. از آنجا که عملیاتی که در پیت استاپ انجام می شود باید در کمترین زمان رخ دهد تا تیم بتواند موفقیت های خود را بدست آورد، در پیت استاپ قوانین مشخصی برای مکانیک‌ها وضع شده است. هیچ‌یک از اعضای تیم حق استفاده از وسیله‌ای جهت بالابردن چسبندگی پیت لین را ندارند. ورود مکانیک‌ها فقط به محض ورود خودرو به پیت لین مجاز است و پس از تعویض تایرها، باید به‌سرعت به جایگاه اصلی تیم بازگردند. آنچه که حائز اهمیت است این است که صدم های ثانیه هم می تواند در موفقیت و یا عدم موفقیت یک تیم تاثیر بسزایی داشته باشد. تیم ویلیامز برای حفظ و نگهداری رکورد خود و یا زدن رکورد دید در پیت استاپ تمرینات سخت و مداومی را انجام می دهد؛ به طوری که در سال 2018 توانست در 4 گرندپری از - دومین کام شیراز - سلسله مسابقات جایزه بزرگ اتومبیل‌رانی که تنها سالی یک‌بار و آن هم در قالب یک فصل برگزار می‌شود رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

 دقت بالای تیم تدارکات ویلیامز در پیت استاپ فرمول یک توانست رتبه های نخست پیت استاپ را در گرند پری های 2018  و در چهار گرند پری - دومین کام شیراز - شامل گرندپری آذربایجان با ثبت رکورد 18/2 ثانیه گرند پری مجارستان با ثبت رکورد 10/2 ثانیه، گرند پری سنگاپور با 20/2 - دومین کام شیراز - ثانیه و در گرند پری روسیه توانست با ثبت رکورد 36/2 ثانیه دیگر به ارمغان بیاورد و - دومین کام شیراز - دیگر - دومین کام شیراز - رقبای خود نظیر فراری، ردبول و مرسدس را پشت سر بگذارد. همچنین تیم ویلیامز با اختلاف اندک در چهار گرندپری 2018 این - دومین کام شیراز - فصل نیز توانست در گرندپری های آمریکا، بلژیک، اسپانیا و بحرین با فاصله بسیار اندک، رتبه دوم را نیز به خود اختصاص دهد و همچنان به عنوان یکی از رقبای جدی در بخش پیت استاپ جایگاه خود را حفظ نماید.

لازم است - دومین کام شیراز - بدانیم در مسابقات فرمول یک مکانیک‌های - دومین کام شیراز - تیم ها با درک اهمیت بالای - دومین کام شیراز - نقش خود - دومین کام شیراز - در موفقیت تیم، فشار روانی غیرقابل توصیفی را تحمل می‌کنند. گاهی پیش آمده که این فشار، نتیجه عکس می‌دهد. به‌عنوان مثال - دومین کام شیراز - در فصل ۲۰۱۸ مسابقات فرمول یک، حاصل اشتباه مکانیک‌های تیم هاس (HAAS) در - دومین کام شیراز - پیت استاپ، کناررفتن هر دو راننده از گرن‌پری استرالیا بود. یا در گرن‌پری دوم امسال، ناهماهنگی تیمی و سیستم چراغ راهنمایی، کنار رفتن کیمی رایکونن و مصدومیت شدید یکی از مکانیک‌ها را به‌دنبال داشت.

یکی از تغیراتی که پیت استاپ از سال 2010 به بعد داشت، ممنوعیت سوخت‌گیری در طول مسابقه بود؛ در حال حاضر هدف - دومین کام شیراز - اصلی انجام پیت استاپ تعویض لاستیک ها می‌باشد چرا که در سرعت های بالا لاستیک ها 50 دور در ثانیه می گردند، لاستیک های عادی عمری برابر 60 تا 100 هزار کیلومتر کیلومتر دارند؛ در - دومین کام شیراز - حالی که لاستیک های فرمول یک به دلیل سرعت های بالا و - دومین کام شیراز - بیش از - دومین کام شیراز - 300 کیلومتر در مسیر های پر پیچ و خم پیست ها به دلیل فشار، برخورد و - دومین کام شیراز - حرارت بالا حداقل یک پیت استاپ برای تعویض لاستیک نیاز دارند. در این حالت در اکثر موارد تعویض لاستیک در کم تر از سه ثانیه انجام می‌شود. با توجه به دشوار شدن سبقت‌گیری در طول مسابقه، بسیاری از جابجایی‌ها در پی اتخاذ استراتژی‌های متفاوت صورت می‌گیرد و لذا حتی تغییر یک ثانیه‌ای در تکمیل پیت استاپ می‌تواند تاثیر‌گذار باشد. - دومین کام شیراز - در حال حاضر تیم های رغیب با تمرینات زیاد از سال 2016 به دنبال زدن رکورد پیت استاپ تیم ویلیامز هستند.

 

برگرفته از : سایت ویلیامز – سایت فرمول یک


اولين صفحه   -  دامین ir شیراز   -   ثبت دامین ir شیراز   -   تمدید دامین ir شیراز   -   انتقال دامین ir شیراز   -   نحوه انتقال دامین ir شیراز   -   مالکیت دامین ir شیراز   -   انتقال مالکیت دامین ir شیراز   -   قیمت دامین ir شیراز   -   خرید دامین ir شیراز   -   قوانین دامین ir شیراز   -   دامنه کام شیراز   -   ثبت دامنه کام شیراز   -   تمدید دامنه کام شیراز   -   انتقال دامنه کام شیراز   -   نحوه انتقال دامنه کام شیراز   -   مالکیت دامنه کام شیراز   -   انتقال مالکیت دامنه کام شیراز   -   قیمت دامنه کام شیراز   -   خرید دامنه کام شیراز   -   قوانین دامنه کام شیراز   -   دومین کام شیراز   -   ثبت دومین کام شیراز   -   تمدید دومین کام شیراز   -   انتقال دومین کام شیراز   -   نحوه انتقال دومین کام شیراز   -   مالکیت دومین کام شیراز   -   انتقال مالکیت دومین کام شیراز   -   قیمت دومین کام شیراز   -   خرید دومین کام شیراز   -   قوانین دومین کام شیراز   -   دامین کام شیراز   -   ثبت دامین کام شیراز   -   تمدید دامین کام شیراز   -   انتقال دامین کام شیراز   -   نحوه انتقال دامین کام شیراز   -   مالکیت دامین کام شیراز   -   انتقال مالکیت دامین کام شیراز   -   قیمت دامین کام شیراز   -   خرید دامین کام شیراز   -   قوانین دامین کام شیراز   -   دامنه دات کام شیراز   -  آخرين صفحه