مشاوره رایگان! 66948435-021|support[at]golha[dot]net

انتقال دامنه

طراحی سایت » انتقال دامنه
انتقال دامنه2019-08-24T16:04:38+04:30

انتقال دامنه دو حالت دارد یا انتقال دامنه به شرکت گلهای اندیشه است یا انتقال از شرکت گلهای اندیشه به شرکت یا شخصی دیگر و در کل فرآیندی زمانبر و نیازمند همکاری مالک فعلی و مالک جدید دامنه است تا کار انتقال دامنه انجام گیرد. دامنه های ملی (ir , co.ir , net.ir , …) روند کاملا اختصاصی برای انتقال دامنه دارند. دامنه های بین المللی (com , net , org , …) نیز فرآیند جداگانه ای برای انتقال دامنه دارند.

برای انتقال همه دامنه های ملی و بین المللی چیزی به نام “کد انتقال (EPP Code)” نیاز است که باید قبل از اقدام به انتقال دامنه این کد را از داخل پنل کاربری (در صورت وجود چنین امکانی)  و یا از مدیر فعلی دامنه (شرکت ثبت کننده دامنه) دریافت نمایید.

آموزش انتقال دامنه های ملی و بین المللی به گلهای اندیشه

انتقال دامنه از Onlinenic  به Onlinenic :

اگر دامنه در سایت onlinenic.com ثبت شده است برای انتقال دامنه از شرکت ثبت کننده دامنه بخواهید دامنه را به پنل نمایندگی ما به شماره       در آنلاین نیک منتقل کنند .

سپس یک درخواست پشتیبانی مبنی بر انتقال دامنه باز کرده، نام دامنه را ذکر کرده و اطلاع دهید که به پنل آنلاین نیک ما منتقل شده است تا این انتقال توسط تیم پشتیبانی گلهای اندیشه تایید شده و دامنه تمدید گردد.

توجه 1 : این نوع انتقال رایگان است اما همراه با انتقال ، تمدید نیز صورت می گیرد و هزینه تمدید دریافت می گردد .

توجه 2 : این نوع انتقال زمان بر نبوده و یک روزه انجام میشود .

مشخصات whois دامنه را چک نمایید و در صورتی که دامنه در شرکتی غیر از Onlinenic ثبت شده باشد با انجام عملیات بالا ایمیلی برای مدیر فعلی دامنه (ایمیلی که به عنوان Admin برای دامنه تعریف شده است) ارسال می شود که در آن لینک تاییدیه انتقال دامنه وجود دارد و با استفاده از آن لینک عملیات انتقال تایید می شود و  ظرف 7 تا 10 روز کاری دامنه به پنل شرکت گلهای اندیشه منتقل میگردد.

انتقال دامنه از پنل های دامنه بجزOnlinenic به Onlinenic :

برای انتقال این دامنه باید از شرکت ثبت کننده دامنه بخواهید قفل انتقال دامنه را غیر فعال کند و کد انتقال دامنه را اطلاع دهد .

سپس یک درخواست پشتیبانی مبنی بر انتقال دامنه باز کرده و نام دامنه را اطلاع دهید .

از جانب پشتیبانی میهن گلهتی اندیشه تقال آغاز شده و یک ایمیل به شما ارسال میشود تا کد انتقال را وارد کنید .

پس از اینکه کد انتقال را وارد کردید به تیم پشتیبانی اطلاع دهید تا عملیات انتقال را تایید کنند .

توجه 1 : این نوع انتقال رایگان است اما همراه با انتقال ، تمدید نیز صورت می گیرد و هزینه تمدید دریافت می گردد .

توجه 2 : برای انتقال این دامنه ، حتما باید دامنه از جانب شرکت ثبت کننده از حالت قفل خارج شده باشد .

توجه 3 : این نوع انتقال زمان بر بوده و حدودا 6 روز پس از اتمام کامل عملیات انتقال زمان می برد تا دامنه  منتقل شده و تمدید گردد .

 آموزش انتقال دامنه های بین المللی از گلهای اندیشه به شخص یا شرکتی دیگر:

برای انتقال دامنه های بین المللی از گلهای اندیشه به شخص یا شرکتی دیگر ابتدا از داخل پنل کاربری خود منوی دامنه ها و زیر منوی “دامنه های من”  را کلیک نمایید. دامنه ای که تمایل دارید تا آنرا منتقل نمایید را انتخاب نمایید. در منوی سمت چپ گزینه ” دریافت کد انتقال یا EPP دامنه ” را کلیک نمایید. در صفحه جدید کد EPP شما نمایش داده می شود. مراحل بعدی انتقال دامنه بستگی به نوع روش کاری شرکت جدید خواهد داشت که باید از شرکت جدید سوال نمایید ولی در هر صورت به کد انتقال نیاز پیدا خواهید کرد. در صورتی که شرکت جدید دامنه های خود را در سایت onlinenic.com ثبت می نماید تنها کافیست شناسه آن شرکت در سایت onlinenic را گرفته و به ما اعلام نمایید تا ما دامنه را به حساب آن شرکت منتقل نماییم.

آموزش انتقال دامنه ملی ir :

انتقال دهنده – صاحب امتیاز فعلی

 1. باشناسه کاربری خود وارد شوید.
 2. به صفحه انتقال دامنه مراجعه کنید، نام دامنه مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمه «بعدی» را بزنید. یک شماره رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر انجام دهید.
 3. شماره رمز را به دارنده جدید دامنه اطلاع دهید.
 4. منتظر بمانید تا دارنده جدید عملیات مورد نیاز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کلیک کنید. درخواست انتقال ظاهر می‌شودکه می‌توانید آن را تایید یا رد کنید.
 5. درصورت تایید، عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه منتقل می‌شود.
 6. بسته به اینکه انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)، شخص حقیقی یا حقوقی باشد و نشانی رسمی او در ایران و یا خارج از ایران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست خواهد کرد.
 7. متقاضیان داخل ایران می‌توانند فرم انتقال را تکمیل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمایند.
 8. اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضاء مدیرعامل یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.
 9. اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید رونوشت کارت ملی یا گذرنامه معتبر خود را نیز ارسال نمایند.

متقاضی جدید – صاحب امتیاز پیشنهادی

 1. با شناسه خود وارد سامانه ایرنیک شوید.
 2. نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کرده‌اید در صفحه انتقال دامنه واردکنید.
 3. رابط‌های جدید دامنه‌ای را که خریداری می‌کنید، انتخاب نمایید.
 4. توجه کنید فقط شخصی که درخواست انتقال دامنه را می‌سازد، باید هزینه انتقال دامنه را پرداخت کند. اگر مایلید یکی از نمایندگان فروش ایرنیک هزینه انتقال را پرداخت کند، لطفاً نام دامنه به همراه شناسه صاحب امتیاز جدید دامنه(شناسه خریدار) و شماره رمز (pin) آن را در اختیار نمایندگان فروش قراردهید تا آن‌ها برای شما درخواست انتقال دامنه ایجاد کنند.
 5. توجه کنید که اگر برای قرار دادن دیگر شناسه‌ها به عنوان رابط‌های یک دامنه، آن شناسه‌ها باید شما را مجاز به این کار کرده باشند. برای اطلاع از جزئیات این امر به بخش مدیریت رابطه‌های مجاز در همین صفحه مراجعه نمایید.
 6. سیاست ثبت دامنه را مطالعه کرده و برای پذیرفتن آن گزینه «بله، قبول دارم» را علامت بزنید. حالا روی دکمه «درخواست انتقال» کلیک کنید.
 7. نکته: هزینه انتقال یک واحد برابر با 72.000 ریال است.
 8. تا مادامی که هزینه انتقال دامنه را پرداخت نکرده باشید درخواست شما مورد بررسی ایرنیک قرار نمی‌گیرد.


پس از اتمام مراحل بالا و پرداخت هزینه انتقال باید منتظر موافقت انتقال دهنده و مرکز ثبت دامنه بمانید. همواره می‌توانیدپس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌های من» از وضعیت انتقال مطلع گردید.

Call Now Button