مشاوره رایگان! 66948435-021|support[at]golha[dot]net

انتقال دامنه

طراحی سایت » انتقال دامنه
انتقال دامنه۱۳۹۸/۵/۲۷ ،۰۹:۵۹:۳۱ +۰۰:۰۰

انتقال دامنه IR. 

انتقال دهنده – صاحب امتیاز فعلی

انتقال دامنه ir

 1. ابتدا در سایت nic.ir که ثبت نام انحام داده اید رفته و با با نام کاربری و رمز ورود خود لاگین فرمایید.
 2. سپس به صفحه انتقال دامنه بروید و در قسمت فروش دامنه نام دامنه مورد نظر خود را وارد نمایید و روی دکمه بعدی کلیک کنید، در این قسمت یک رمز (pin) دریافت خواهید کرد که این کد رو به خریدار باید ارائه دهید. این عملیات را در صفحه دامنه من روی دامنه مورد نظر نیز میتوانید انجام دهید.
 3. کد دریافتی را به مالک جدید دامنه اطلاع بدهید.
 4. در این مرحله درخواست کننده جدید دامنه عملیات را باید انجام دهد. سپس به قسمت انتقال دامنه رفته و بر روی مشاهده در خواست کلیک کنید که با انجام اینکار در خواست انتقال دامنه نمایش داده میشود که شما میتوانید آن را تأیید یا رد کنید.
 5. اگر در مرحله انتقال دامنه روی تأیید کلیک کرده باشید عبارت در انتظار تایید مرکز نشان داده خواهد شد و این موضوع برای مرکز ثبت دامنه جهت تایید منتقل خواهد شد.
 6.  در این مرحله مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال دامنه از صاحب امتیاز فعلی در خواست میکند.
 7. پس از ارسال مدارک مورد نیاز برای مرکز ثبت و تایید آن دامنه به صاحب امتیاز فعلی انتقال داده خواهد شد.

متقاضی جدید – صاحب امتیاز پیشنهادی

 1. با نام کاربری و شناسه خود وارد سایت nic.ir شوید.
 2. به صفحه انتقال دامنه بروید و نام دامنه مورد نظر و شماره رمز (pin) که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کردید ه اید را وارد نمایید.
 3. سپس میتوانید رابطه های جدید را برای دامنه ای که خریداری میکنید انتخاب فرمایید.
 4. توجه کنید فقط شخصی که درخواست انتقال دامنه را می‌سازد، باید هزینه انتقال دامنه را پرداخت کند. اگر مایلید یکی از نمایندگان فروش ایرنیک هزینه انتقال را پرداخت کند، لطفاً نام دامنه به همراه شناسه صاحب امتیاز جدید دامنه(شناسه خریدار) و شماره رمز (pin) آن را در اختیار نمایندگان فروش قراردهید تا آن‌ها برای شما درخواست انتقال دامنه ایجاد کنند.
 5. دقت فرمایید که تنها شخصی که درخواست انتقال دامنه را می‌ دهد، باید هزینه انتقال دامنه را پرداخت نماید. اگر تمایل دارید که یکی از نمایندگان فروش ایرنیک هزینه انتقال را پرداخت کند، لطفاً نام دامنه به همراه شناسه صاحب امتیاز جدید دامنه(شناسه خریدار) و شماره رمز (pin) آن را در اختیار نمایندگان فروش قراردهید تا آن‌ها برای شما درخواست انتقال دامنه ایجاد کنند.
 6. سیاست ثبت دامنه را مطالعه کنید و برای پذیرفتن آن گزینه «بله، قبول دارم» را علامت بزنید. حالا روی دکمه «درخواست انتقال» کلیک کنید.
 7. نکته: هزینه انتقال یک واحد برابر با 72.000 ریال است.
 8. تا زمانی که هزینه انتقال دامنه را پرداخت نکرده باشید درخواست شما مورد بررسی ایرنیک قرار نمی‌گیرد.

پس از اتمام مراحل بالا و پرداخت هزینه انتقال باید منتظر موافقت انتقال دهنده و مرکز ثبت دامنه بمانید. همواره می‌توانید پس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌های من» از وضعیت انتقال مطلع گردید.

 

انتقال دامنه های بین المللی com / net / org / info / biz

انتقال دامنه به دو صورت است یا انتقال دامنه به شرکت گلهای اندیشه، یا انتقال از گلهای اندیشه به شرکت یا شخصی دیگر است و در کل این فرآیند

انتقال دامنه

زمان بر و نیازمند همکاری مالک فعلی و مالک جدید دامنه است تا کار انتقال دامنه انجام گیرد.
در صورتیکه دامنه خود را با شرکت دیگری به ثبت رسانده اید، می توانید دامنه خود را بدون نگرانی از مسایل تحریم دامنه ٬ به گلها انتقال دهید و از مزایای خدمات تمدید و انتقال دامنه ما بهره مند شوید.
انتقال دامنه بین المللی مثل com و …با تمدید یکساله نام دامنه همراه خواهد بود و در حقیقت شما هزینه ای بابت خدمات انتقال دامنه نمی پردازید.

برای انتقال همه دامنه های ملی و بین المللی چیزی به نام “کد انتقال (EPP Code)” نیاز است که باید قبل از اقدام به انتقال دامنه این کد را از داخل پنل کاربری (در صورت وجود چنین امکانی) و یا از مدیر فعلی دامنه (شرکت ثبت کننده دامنه) دریافت نمایید.

انتقال دامنه از Onlinenic  به Onlinenic :

برای انتقال دامنه از شرکت ثبت کننده دامنه خود بخواهید دامنه را به پنل نمایندگی شرکت گلهای اندیشه به شماره      در آنلاین نیک منتقل کنند .

سپس یک تیک به ایمیل sales@golha.net مبنی بر انتقال دامنه باز کنید، نام دامنه را ذکر کنید و اطلاع دهید که به پنل آنلاین نیک ما منتقل شده است تا این انتقال توسط تیم پشتیبانی گلهای اندیشه تایید شده و دامنه تمدید گردد.

توجه 1 : این نوع انتقال رایگان است اما همراه با انتقال ، تمدید نیز صورت می گیرد و هزینه تمدید دریافت می گردد .

توجه 2 : این نوع انتقال زمان بر نبوده و یک روزه انجام میشود .

انتقال دامنه از پنل های دامنه بجز Onlinenic به Onlinenic :

برای انتقال این دامنه باید از شرکت ثبت کننده دامنه بخواهید قفل انتقال دامنه را غیر فعال کند و کد انتقال دامنه را اطلاع دهد .

سپس یک درخواست پشتیبانی مبنی بر انتقال دامنه باز کرده و نام دامنه را اطلاع دهید .

از جانب پشتیبانی گلهای اندیشه عملیات انتقال آغاز شده و یک ایمیل به شما ارسال میشود تا کد انتقال را وارد کنید .

پس از اینکه کد انتقال را وارد کردید به تیم پشتیبانی اطلاع دهید تا عملیات انتقال را تایید کنند .

توجه 1 : این نوع انتقال رایگان است اما همراه با انتقال ، تمدید نیز صورت می گیرد و هزینه تمدید دریافت می گردد .

توجه 2 : برای انتقال این دامنه ، حتما باید دامنه از جانب شرکت ثبت کننده از حالت قفل خارج شده باشد .

توجه 3 : این نوع انتقال زمان بر بوده و حدودا 6 روز پس از اتمام کامل عملیات انتقال زمان می برد تا دامنه به گلهای اندیشه منتقل شده و تمدید گردد .

نکته:دقت  نمایید در هر کدام از حالات فوق، در صورتیکه  از تاریخ  ثبت، انتقال  و  تمدید دامنه  مذکور در شرکت  قبلی 60 روز میگذرد ، انتقال از سمت  ما انجام خواهد گرفت .بررسی 60 روز زمان  سپری شده  بر عهده شماست و  در صورت  عدم  توجه به  این  مورد امکان از دست رفتن مبلغ واریزی تمدید وجود خواهد داشت و  شرکت گلهای اندیشه مسئولیتی در قبال عواقب آن بر عهده  نخواهد گرفت.