انتقال دامنه دو حالت دارد یا انتقال دامنه به شرکت گلهای اندیشه است یا انتقال از شرکت گلهای اندیشه به شرکت یا شخصی دیگر و در کل فرآیندی زمانبر و نیازمند همکاری مالک فعلی و مالک جدید دامنه است تا کار انتقال دامنه انجام گیرد. دامنه های ملی (ir , co.ir , net.ir , …) روند کاملا اختصاصی برای انتقال دامنه دارند. دامنه های بین المللی (com , net , org , …) نیز فرآیند جداگانه ای برای انتقال دامنه دارند.

برای انتقال همه دامنه های ملی و بین المللی چیزی به نام “کد انتقال (EPP Code)” نیاز است که باید قبل از اقدام به انتقال دامنه این کد را از داخل پنل کاربری (در صورت وجود چنین امکانی)  و یا از مدیر فعلی دامنه (شرکت ثبت کننده دامنه) دریافت نمایید.

آموزش انتقال دامنه های ملی و بین المللی به گلهای اندیشه

انتقال دامنه از Onlinenic  به Onlinenic :

اگر دامنه در سایت onlinenic.com ثبت شده است براي انتقال دامنه از شرکت ثبت کننده دامنه بخواهید دامنه را به پنل نمایندگی ما به شماره       در آنلاین نیک منتقل کنند .

سپس يك درخواست پشتيباني مبني بر انتقال دامنه باز كرده، نام دامنه را ذكر كرده و اطلاع دهيد كه به پنل آنلاين نيك ما منتقل شده است تا اين انتقال توسط تيم پشتيباني گلهای اندیشه تاييد شده و دامنه تمديد گردد.

توجه 1 : اين نوع انتقال رایگان است اما همراه با انتقال ، تمديد نيز صورت مي گيرد و هزينه تمديد دريافت مي گردد .

توجه 2 : اين نوع انتقال زمان بر نبوده و يك روزه انجام ميشود .

مشخصات whois دامنه را چک نمایید و در صورتی که دامنه در شرکتی غیر از Onlinenic ثبت شده باشد با انجام عملیات بالا ایمیلی برای مدیر فعلی دامنه (ایمیلی که به عنوان Admin برای دامنه تعریف شده است) ارسال می شود که در آن لینک تاییدیه انتقال دامنه وجود دارد و با استفاده از آن لینک عملیات انتقال تایید می شود و  ظرف 7 تا 10 روز کاری دامنه به پنل شرکت گلهای اندیشه منتقل میگردد.

انتقال دامنه از پنل هاي دامنه بجزOnlinenic به Onlinenic :

براي انتقال اين دامنه بايد از شركت ثبت كننده دامنه بخواهيد قفل انتقال دامنه را غیر فعال كند و كد انتقال دامنه را اطلاع دهد .

سپس يك درخواست پشتيباني مبني بر انتقال دامنه باز كرده و نام دامنه را اطلاع دهيد .

از جانب پشتيباني ميهن گلهتی اندیشه تقال آغاز شده و يك ايميل به شما ارسال ميشود تا كد انتقال را وارد كنيد .

پس از اينكه كد انتقال را وارد كرديد به تيم پشتيباني اطلاع دهيد تا عمليات انتقال را تاييد كنند .

توجه 1 : اين نوع انتقال رایگان است اما همراه با انتقال ، تمديد نيز صورت مي گيرد و هزينه تمديد دريافت مي گردد .

توجه 2 : براي انتقال اين دامنه ، حتما بايد دامنه از جانب شركت ثبت كننده از حالت قفل خارج شده باشد .

توجه 3 : اين نوع انتقال زمان بر بوده و حدودا 6 روز پس از اتمام كامل عمليات انتقال زمان مي برد تا دامنه  منتقل شده و تمديد گردد .

 آموزش انتقال دامنه های بین المللی از گلهای اندیشه به شخص یا شرکتی دیگر:

برای انتقال دامنه های بین المللی از گلهای اندیشه به شخص یا شرکتی دیگر ابتدا از داخل پنل کاربری خود منوی دامنه ها و زیر منوی “دامنه های من”  را کلیک نمایید. دامنه ای که تمایل دارید تا آنرا منتقل نمایید را انتخاب نمایید. در منوی سمت چپ گزینه ” دریافت کد انتقال یا EPP دامنه ” را کلیک نمایید. در صفحه جدید کد EPP شما نمایش داده می شود. مراحل بعدی انتقال دامنه بستگی به نوع روش کاری شرکت جدید خواهد داشت که باید از شرکت جدید سوال نمایید ولی در هر صورت به کد انتقال نیاز پیدا خواهید کرد. در صورتی که شرکت جدید دامنه های خود را در سایت onlinenic.com ثبت می نماید تنها کافیست شناسه آن شرکت در سایت onlinenic را گرفته و به ما اعلام نمایید تا ما دامنه را به حساب آن شرکت منتقل نماییم.

آموزش انتقال دامنه ملی ir :

انتقال دهنده – صاحب امتياز فعلي

 1. باشناسه کاربري خود وارد شويد.
 2. به صفحه انتقال دامنه مراجعه کنيد، نام دامنه مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قيد کرده و دکمه «بعدي» را بزنيد. يک شماره رمز(pin) براي ارائه به خريدار دامنه دريافت خواهيد کرد. شما مي‌توانيد همين عمليات را از صفحه «دامنه‌هاي من» با کليک بر روي نام دامنه مورد نظر انجام دهيد.
 3. شماره رمز را به دارنده جديد دامنه اطلاع دهيد.
 4. منتظر بمانيد تا دارنده جديد عمليات مورد نياز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کليک کنيد. درخواست انتقال ظاهر مي‌شودکه مي‌توانيد آن را تاييد يا رد کنيد.
 5. درصورت تاييد، عبارت «در انتظار تاييد مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع براي تاييد به مرکز ثبت دامنه منتقل مي‌شود.
 6. بسته به اينکه انتقال دهنده (صاحب امتياز فعلي)، شخص حقيقي يا حقوقي باشد و نشاني رسمي او در ايران و يا خارج از ايران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکي را جهت تاييد انتقال درخواست خواهد کرد.
 7. متقاضيان داخل ايران مي‌توانند فرم انتقال را تکميل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمايند.
 8. اشخاص حقوقي فرم فوق را در سربرگ شرکت يا سازمان خود تکميل کرده و حتما با امضاء مديرعامل يا شخصي که در روزنامه رسمي حق امضاءدارد به همراه کپي روزنامه رسمي شرکت ارسال نمايند.
 9. اشخاص حقيقي علاوه بر فرم تکميل شده فوق بايد رونوشت کارت ملي يا گذرنامه معتبر خود را نيز ارسال نمايند.

متقاضي جديد – صاحب امتياز پيشنهادي

 1. با شناسه خود وارد سامانه ايرنيک شويد.
 2. نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتياز فعلي دريافت کرده‌ايد در صفحه انتقال دامنه واردکنيد.
 3. رابط‌هاي جديد دامنه‌اي را که خريداري مي‌کنيد، انتخاب نماييد.
 4. توجه کنيد فقط شخصي که درخواست انتقال دامنه را مي‌سازد، بايد هزينه انتقال دامنه را پرداخت کند. اگر مايليد يکي از نمايندگان فروش ايرنيک هزينه انتقال را پرداخت کند، لطفاً نام دامنه به همراه شناسه صاحب امتياز جديد دامنه(شناسه خريدار) و شماره رمز (pin) آن را در اختيار نمايندگان فروش قراردهيد تا آن‌ها براي شما درخواست انتقال دامنه ايجاد کنند.
 5. توجه کنيد که اگر براي قرار دادن ديگر شناسه‌ها به عنوان رابط‌هاي يک دامنه، آن شناسه‌ها بايد شما را مجاز به اين کار کرده باشند. براي اطلاع از جزئيات اين امر به بخش مديريت رابطه‌هاي مجاز در همين صفحه مراجعه نماييد.
 6. سياست ثبت دامنه را مطالعه کرده و براي پذيرفتن آن گزينه «بله، قبول دارم» را علامت بزنيد. حالا روي دکمه «درخواست انتقال» کليک کنيد.
 7. نکته: هزينه انتقال يک واحد برابر با 72.000 ريال است.
 8. تا مادامي که هزينه انتقال دامنه را پرداخت نکرده باشيد درخواست شما مورد بررسي ايرنيک قرار نمي‌گيرد.


پس از اتمام مراحل بالا و پرداخت هزينه انتقال بايد منتظر موافقت انتقال دهنده و مرکز ثبت دامنه بمانيد. همواره مي‌توانيدپس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌هاي من» از وضعيت انتقال مطلع گرديد.