طراحی سایت موبایل

آیا می دانستید در حدود 6.5 بیلیون کاربر با استفاده از موبایل خود، وب را مرور می نمایند و به این تعداد هر لحظه اضافه می گردد!

در حدود 30% از کاربران موبایل وب را از طریق موبایل خود مرور می نمایند و این دلیل بسیار مناسبی می باشد که می بایست سایتی مخصوص مرورگر موبایل طراحی نمایید تا مرور سایت شما توسط مرورگر موبایل مناسب باشد.

به همین دلیل بسیاری از شرکت های بزرگ تجاری نسخه موبایلی سایت خود را طراحی نموده اند . در حال حاظر بسیاری از کاربران در اینترنت وجود دارند که توسط موبایل خود وب سایت های موجود در بستر اینترنت را مرور میکنند اما بسیاری از این سایت های در طراحی خود از نسخه موبایل پشتیبانی نمیکنند و سایت های بسیار کمی وجود دارند که در طراحی سایت خود از ورژن موبایل پشتیبانی میکنند .

در طراحی سایت ورژن موبایل، شما باید امکاناتی را جدای طراحی سایت نسخه دسکتاپ خود برای کاربران فراهم آورید تا مورد پسند آنها باشد.

کاربران نسخه موبایل

کاربران نسخه موبایل سایت شما، اصولا افرادی هستند با مشغله کاری بسیار بالا که وقت مرور سایت شما زا در نسخه دسکتاپ را ندارند و دائما در حال نقل و انتقال میباشند. لذا در این ضمینه شما باید نسخه موبایل سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که این نوع کاربر در هنگام مراجعه به سایت شما دچار سردرگمی نشده و بتواند به اطلاعات سایت شما به آسانی دسترسی داشته باشد و آنها به راحتی استفاده نماید و دچار پیچیدگی و سردرگمی نگردند.

اصول طراحی سایت موبایل

در ضمینه طراحی سایت موبایل، شما باید اصول و معماری خاص این ضمینه را رعایت کنید زیرا این نوع طراحی با طراحی سایت

 ورژن دسکتاب بسیار متفاوت است به طوری که در ورژن موبایل طراحی به این صورت بوده که اطلاعات در موبایل با حجم بسیار کمی باید منتقل گردد ولی در نسخه دسکتاپ اینگونه نبوده لذا باید طراحی طوری باشد که اطلاعات در کم نوع ترین خود انتقال گردد .

در طراحی سایت ورژن موبایل ساده ترین راه برای پیاده سازی آن، استفاده از قالب فعلی سایت بوده به طوری که عرض  و قالب آن طوری طراحی گردد که در موبایل به راحتی نمایش در آورده شود .

در صورت عدم پشتیبانی قالب شما از این موارد، باید با برنامه نویسی دراین ضمینه قالب خود را به صورت موبایل در آورید. لذا در این ضمینه شرکت گلهای اندیشه آماده ارائه هر گونه خدمات بوده و در صورتی که تصمیم به چنین کاری دارید با ما تماس بگیرید.

لینک های مرتبط