طراحی سایت و CDN

CDN چیست ؟

در کلمه به مفهوم Content delivery network (شبکه مدیریت ارسال محتوا) میباشد.همانطور که میدانید سرعت لود یک طراحی سایت و تحویل محتوا به کلاینت توسط سرور یکی از بزرگترین گزینه های سئو در ضمینه رتبه بندی وب سایت ها به شمار می آید. در صورتی که یک وب سایت با سرعتی بالاتر از 5 ثانیه لود شود مورد نقص بوده و کاربر از بازدید آن صرف نظر کرده و به سراغ وب سایت دیگری خواهد رفت و آن وب سایت را میتوان شکست خورده طلقی نمود.

با گسترش دنیای وب CDN به یک ضرورت مهم برای وب سایت ها تبدیل شده و تقریبا میتوان گفت هر وب سایتی که دارای بازدید بالایی میباشد نیازمند این سیستم میباشد. اما نحوه کار این سیستم به چه صورت است ؟

نحوه کار CDN

فرض را بر این بگذارید که وب سایتی را دارا هستید با بازدید روزانه بالا از سراسر نقاط جهان، وب سایت شما در ایران قرار دارد و کسی که میخواهد وب سایت شما را از کشوری مانند امریکا مشاهده کند بابد زمان بیشتری را برای مشاهده محتوای طراحی سایت شما نسبت به شخصی که میخواهد وب سایت شما را از داخل ایران و یا کشورر های همسایه ایران مشاهده کند صرف کند. برای این امر چه راه حلی را پیشنهاد میدهند؟ در این محله میباشد که سیستم های CDN وارد عمل میشوند و کار را برای ما آسان میسازند اما چگونه ؟

این سرویس ها به این صورت عمل خواهند کرد که با قرار گرفتن محتوای طراحی سایت شما بر روی سرورهای خود در نقاط مختلف جهان در صورت درخواست یوزر محتوای وب سایت شما از نزدیکترین سرور برای آن شخص به نمایش در می آید و پایین ترین زمان ممکن را برای نمایش محتوا در بر خواهد گرفت این امر، لازم به ذکر است که در این نوع سرویس هیچگونه پردازشی بر روی اطلاعات شما انجام نشده و شما فقط با قرار دادن محتوای وب سایت بر روی سرورهای دیگر در نقاطی غیر از محل هاستینگ وب سایت خود میتوانید به سرعت پاسخگوی کاربران خود باشید.

آیا این سرویس در ایران موجود است ؟

بله، سرویس فوق در ایران موجود بوده و توسط شرکت پارس پک قابل ارائه بوده و تمامی کسانی که میخواهند در سریع ترین زمان ممکن وب سایت خود را برای کاربران بارگذاری کنند میتوانند از CDN های این شرکت استفاده کنند.

 

لینک های مرتبط