هاست ابری

آیا تا به حال به این نکته دقت کرده اید که وب سایت گوگل تا به حال با این حجم بازدید چرا Down نشده است و همیشه در دسترس است؟ این به این معنی میباشد که ساختار سرور های این سایت طوری است که حتی در صورتی که برای لحظه ای یکی از سرور ها دچار مشکل شده و از سرویس خارج شده دیگر سرورها به جای آن به سرویس دهی خود نیز ادامه دهند . اما این امر چطور ممکن است ؟

به تازگی سرویسی از طرف شرکت های هاست با نام هاست ابری ارائه گردید است که در این سرویس هاست که با وجود تازگی خود در عرضه با محبوبیت بسیاری از طرف کاربران روبه رو شده است. در این نوع سرویس هاست شما آپ تایم بسیار بالایی خواهید داشت و کیفیت این نوع سرویس بسیار بالا بوده لذا از این جهت این سرویس هاست برای وب مسترهایی که به دنبال این گزینه ها هستند بسیار مناسب بوده و به وسیله آن میزبانی وب مناسبی را میتوانند ارائه کنند.

نحوه کار پردازش ابری یا رایانش ابری (Cloud Computing) چگونه است؟

این نوع سرویس که نحوه عملکرد آن تقریبا با نام آن یکسان است به این صورت است که ما در حاله ابر تنها ابر را مشاهده میکنیم و از نحوه عملکرد داخل آن بسیار آگاه نیستیم . در سیستم کامپیوتری نیز به همین صورت است که در پروسه انجام امور اینترنت کاربران اطلاعات فنی داخل شبکه را مشاهده نمیکنند و تنها به خروجی های آنها دسترسی دارند و این اطلاعات از انها مخفی میشود. حال در اینجا رایانش ابری به این مفهوم است که در یک شبکه با مجموعه ای از کامپیوتر ها با سخت افزار های مختلف شما برای اجرای یک نرم افزار نیاز به یک کامپیوتر نداشته و در صورتی که یک کامپیوتر دچار مشکل شود میتوانید به وسیله کمک دیگر کامپیوترها نرم افزار مورد نظر خود را به اجرا در بیاورید.

حال با این تفاسیر هاست ابری به این صورت است که میزبانی یک وب سایت بر روی یک سرور نبوده و توسط چندین سرور انجام میگردد و در صورت از سرویس خارج شدن یک سرور دیگر سرورها به جای آن از طریق سخت افزار و از طریق شبکه خود میزبانی وب سایت را انجام میدهند. در این نوع سرویس دهی اطلاعات در سرورهای مختلف در نقاط جغرافیایی مختلف تقسیم شده و کار هر سرور در میزبانی وب سایت مشخص بوده و در آخر به جای اینکه سایت شما توسط یک سرور میزبانی شود توسط چندین سرور میزبانی شده که باعث میشود سایت شما همیشه در دسترس باشد.

سخت افزار سرور های هاست ابری

در انتخاب سخت افزار مناسب برای سرور های ابری باید به این نکته توجه داشت که از سخت افزاری با کیفیت مناسب استفاده شود زیرا در صورتی که از سخت افزاری با کیفیت پایین استفاده شود کیفیت خدمات در آن نیز به شدت کاهش پیدا کرده لذا در انتخاب هاست ابری از سخت افزاری با کیفیت بالا استفاده کنید .

لازم به ذکر است که شما در هنگام خریداری هاست ابری قیمت سخت افزاری را که انتخاب میکنید پرداخت میکنید و نیازی نیست مانند سرورهای معمولی قیمت تمامی امکانات موجود بر روی آن را پرداخت کنید.

از دیگر مزایای هاست ابری انعطاف پذیری بالای آن بوده که در این نوع سرویس در صورت استفاده بیش از حد منابع توسط شما سرور دچار خسارت نشده و مانند سرورهای هاست معمولی بن نمیگردد .

در صورتی که تمایل به خرید هاست ابری با امکانات و سخت افزار بالا را دارید میتوانید با تماس با ما و مشاوره رایگان در این ضمینه از بهترین خدمات بهره برده و بهترین انتخاب را داشته باشید .

لینک های مرتبط