هاست سی پنل

سی پنل یکی از معروف ترین پنل های هاست موجود در بازار میباشد که از محبوبیت بسیاری در بین کاربران ایرانی برخوردار است. سی پنل در کنار دایرکت ادمین دارای ویژگی های بسیاری میباشد. این کنترل پنل هاست درمقایسه با دایرکت ادمین دارای پنل کاربری شلوغ تری هست و در ضمینه پشتیبانی از ورژن های موبایل بسیار خوب عمل میکند ولی کنترل پنل دایرکت ادمین در مقایسه با سی پنل، ساده تر بوده و به همین دلیل از نظر کاربری محبوبیت بیشتری داشته است.

امکانات

در حالت پیش فرض هر دو کنترل پنل هاست دایرکت ادمین و سی پنل از قابلیت های همچون (php ,cornjob ,mysql ,ftp و …) پشتیبانی میکنند. اما سی پنل در ارائه امکانات در مقایسه با دایرکت ادمین بهترعمل کرده و امکانات بیشتری را در مقایسه با پنل هاست دایرکت ادمین ارائه کرده است که میتوان به این اشاره کرد که شما در سی پنل میتوانید افزاد متصل به ftp خود را مشاهده کنید و در قسمت آماردهی پنل هاست خود به اطلاعات بیشتری دسترسی خواهید داشت. ولی میتوان گفت که اصلی ترین مزیت کنترل پنل سی پنل نسبت به دایرکت ادمین فایل منیجرAjax آن میباشد که برای بسیاری از کاربران تازه وارد راحت تر نسبت به دایرکت ادمین میباشد ولی در نوع سادگی دایرکت ادمین در مقایسه به سی پنل بهترعمل کرده  است.

سرعت

کنترل پنل هاست دایرکت ادمین، در مقایسه با سی پنل دارای سرعت بسیار بیشتری بوده است و دلیل آن هم استفاده کمتراز منابع می باشد که کاربران حرفه ای که قست خرید هاست را دارند سیستم مدیریت هاست خود را دایرکت ادمین انتخاب میکنند و دلیل آن امکان ارائه منابع بیشتر به کاربران خود می باشد.

امنیت

در هر سیستمی میتوان گفت که هرچه امکانات آن بیشتر باشد ضعف های امنیتی آن نیز بیشتر خواهد بود و نیاز به اعمال کانفیگ های بیشتری در آن می باشد. که در این ضمینه میتوان گفت دایرکت ادمین به دلیل سادگی وStable  بودن دارای امنیت بیشتری در مقایسه با سی پنل میباشد که دارای امکانات بیشتری بوده که در نهایت موجب کانفیگ های بیشتری در آن میگردد.

تحریم

در سال 88 شمسی شرکت سی پنل ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد و متاسفانه هنوز خاطره تلخ مسدود شدن کابران ایرانی توسط این شرکت به فراموشی سپرده نشده است که در آن زمان به هیچ یک از کاربران ایرانی خود سرویسی ارائه نکرد اما شرکت دایرکت ادمین کانادایی در بدترین شرایط سرویس های خود را ارائه کرده است.

نتیجه گیری

با وجود برخی مزیت های سی پنل نسب به دایرکت ادمین میتوانیم بگوییم که سی پنل نسبت به دایرکت ادمین دارای امکانات بیشتری می باشد اما اگر برای شما استفاده منابع و ریست تحریم و سادگی مهم تر میباشد دایرکت ادمین گزینه مناسب تری است که این انتخاب به علاقه مندی شما و امکانات مورد نیازتان بستگی دارد.

لینک های مرتبط