سئو حرفه ای در طراحی سایت دروپال

در مقالات گذشته در مورد دروپال و طراحی سایت هایی که به وسیله دروپال انجام میشود صحبت کردیم و در مورد اینکه چه ماژول هایی مورد نیاز ما هستند تا به وسیله آنها بتوانیم بهترین بازدهی را از وب سایت خود داشته باشیم را نام بردیم و در مورد ماژول هایی مانند: Metatag،Pathauto ،Boost صحبت کردیم و در مورد اینکه چگونه این ماژول ها را نصب و کانفیگ مناسب برای آنها را انجام دهیم صحبت کردیم، ما به وسیله ماژول های فوق توانستیم در ضمینه معرفی متا تگ های وب سایت خود به موتور های جستجوگر گوگل ،استفاده از آدرس های مناسب برای متور های جستتجوگر گوگل ،و سرعت بخشیدن به کش وب سایت خود برای بالا بردن هرچه بیشتر سرعت وب سایت دست پیدا کنیم.

اما در این راه برای موفیت به چند ماژول دیگر نیازمندیم که یکی از این ماژول ها را میتوان Minify Source HTML شما به وسیله این ماژول میتوانید صفحات وب سایت خود را به صورت فشرده در آورده که یکی از مهمترین عوامل در متور های جستجوگر به شمار می آید، زیرا که سبب افزایش سرعت وب سایت شما میشود.

نصب ماژول Minify Source HTML

برای نصب ماژول Minify Source HTML به این لینک: https://www.drupal.org/project/minifyhtml مراجعه کرده و آن را دانلود کرده و در دستگاه خود ذخیره کرده و وارد پنل طراحی سایت خود شده و در منوهای بالای وب سایت گزینه ماژول ها را انتخاب کنید تا صفحه نصب ماژول برای شما نمایان گردد. سپس ماژول خود را از داخل دستکاه انتخاب و ان را نصب و راه اندازی کنید پس از نصب ماژول برای فعال سازی آن نام آن را در قسمت ماژول های جستجو کرده و نام آن را تیک دار کرده و آن را فعال کنید.

تنظیمات ماژول Minify Source HTML

ماژول Minify Source HTML به صورت اتوماتیک تمامی محتوای خروجی Html شما را فشرده میکند شما فقط برای فعال سازی این ماژول باید وارد صفحه تنظیمات خود شده لذا برای این کار از گزینه های بالا بر روی پیکربندی کلیک کرده و یا آدرس فوق را بعد از نام سایت خود قرار دهید /admin/config/development/performance در صفحه باز شده در انتهای صفحه گزینه ای را با عنوان Minified Source HTML را مشاهده خواهید کرد. با علامت دار کردن این گزینه ماژول فوق فعال شده و خروجی وب سایت شما فشرده مشیود برای مشاهده نتیجه میتوانید به صفحه اول طراحی سایت خود مراجعه کرده و در مرورگر خود گزینه view source را زده تا نتیجه کار خود را مشاهده کتید.

از دیگر ماژول هایی که در ضمینه سئو حرفه ای در دروپال به شدت مورد نیاز است میتوان ماژول XML sitemap را معرفی کرد شما توسط این ماژول میتوانید برای وب سایت خود چندین نقشه سایت داشته باشید. از بهترین مزیت های نقشه سایت میتوان به معرفی سریع تر محتوای وب سایت به موتور های جستجوگر گوگل نیز اشاره کرد.

برای مطالعه نحوه نصب و تنظیمات این ماژول میتوانید به این لینک مراجعه کنید و مطالعه دقیق آن به نحوه نصب و تنظیم آن کاملا تسلط پیدا کنید.

آخرین ماژولی که در ضمینه سئو در دروپال مورد استفاده قرار میگیرید ماژول Advanced CSS/JS این ماژول را میتوان مهمترین ماژول در ضمینه سئو دروپال معرفی کرد، ماژول فوق در ضمینه مدیریت فایل های CSS، JS، Font , … در دروپال فعالیت میکند میتوان گفت با وجو این ماژول شما میتوانید با خیال راحت بر سایت دروپالی دروپالی خود تکیه کرده اما این ماژول نیاز به تنظیمات خاصی در خود دارد به خصوص برای لود کردن فایل های Js و CSS خود. با همراه باشید تا تا با نصب این ماژول و تنظیمات آن شما را به بهترین بازدهی طراحی سایت برسانیم.

نصب ماژول Advanced CSS/JS

برای نصب ماژول Advanced CSS/JS به این لینک مراجعه کنید و ماژول فوق را دانلود و در دستگاه خودر ذخیره کنید پس از ذخیر به پنل طراحی سایت خود مراجعه کرده و از منوهای بالا گزینه ماژول ها را انتخاب کرده تا صفحه نصب ماژول برای شما نمایان شود در صفحه باز شده ماژول خود را از داخل دستگاه انتخاب کرده و نصب کنید پس از نصب ماژول آن را در صفحه ماژول ها تیک دار کرده و فعال کنید.

نکته: پس از فعال سازی ماژول فوق شما مشاهده خواهید کرد که ماژول شما به همرا خود ماژول های دیگری را نصب کرده که به ترتیب لیست زیر آنها را فعال کنید.

 • Advanced CSS/JS Aggregation
 • AdvAgg Modifier
 • AdvAgg Compress Javascript

تنظیمات ماژول Advanced CSS/JS

ماژول Advanced CSS/JS دارای تنظیمات بسیاری میباشد که باعث سردرگمی کاربران غیر حرفه ای میشود ما برای آسان تر شدن کاربران خود در این ضمینه تنها به معرفی نیازمندی های خود از ماژول ها خواهیم پرداخت.

برای ورود به بخش تنظیمات ماژول Advanced CSS/JS از منوهای بالای سایت گزینه پیکربندی را انتخاب و یا از آدرس: /admin/config/development/performance/ بعد از نام سایت خود استفاده کنید. در صفحه باز شده تبی را مشاهده خواهید کرد با عنوان Advanced CSS/JS Aggregation بر روی تب فوق کلیک کنید تا تنظیمات ماژول برای شما باز شود. در صفحه باز شده گزینه های زیر را علامت دار کنید:

 • AdvAgg Cache Settings

مقدار پیش فرض این گزینه را بر روی Aggressive Render Cache ~ 10ms (recommended) قرار دهید

 • CSS OPTIONS

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Combine CSS files by using media queries (recommended)

مقدار این زینه را تیک دار کنید Fix improperly set type (recommended)

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Remove empty CSS files from aggregates (recommended)

 • JS OPTIONS

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Fix improperly set type (recommended)

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Remove empty JS files from aggregates (recommended)

تنظیمات Bundler

وظیفه Bundler در این است که بر حسب تعداد فایل های شما (JS,CSS) را طبقه بندی کند شما در این قسمت دو مقدار را برای تنظیم پیش رو خواهید داشت اول مقدار سایز فایل بوده و دیگری تعداد فایل میباشد که که بهترین گزینه برای شما سایز فایل میباشد.

 • Target Number Of CSS Bundles Per Page

مقدار این گزینه را بر روی 5 قرار دهید

 • Target Number Of JS Bundles Per Page

مقدار این گزینه را بر روی 5 قرار دهید

 • Grouping logic

مقدار پیش فرض را بر روی این گزینه قرار دهید File size (recommended)

تنظیمات CSS Compression

به وسیله این تب شما میتوانید مدیریتی بر روی فایل های CSS خود داشته باشید

 • File Compression: Select a Compressor

مقدار این گزینه را بر روی YUI قرار دهید

 • Inline Compression: Select a Compressor

مقدار این گزینه را بر روی YUI قرار دهید

تنظیمات JS Compression

 • File Compression: Select a Compressor

مقدار این گزینه را بر روی JSqueeze ~600ms قرار دهید

 • Inline Compression: Select a Compressor

مقدار این گزینه را بر روی JSqueeze ~600ms قرار دهید

نکته: در صورتی که در وب سایت شما ماژول خاصی را میخواهید که بر روی آن فشرده سازی صورت نگیرد میتوانید در این تب آن را غیر فعال کنید.

تنظیمات Modifications

 • OPTIMIZE JAVASCRIPT ORDERING

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Move JavaScript added by drupal_add_html_head() into drupal_add_js() (recommended)

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Move all external scripts to the top of the execution order (recommended)

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Move all inline scripts to the bottom of the execution order (recommended)

مقدار این گزینه را تیک دار کنید Move all browser conditional JavaScript to the bottom of the group (recommended)

 • ADJUST JAVASCRIPT LOCATION AND EXECUTION

مقدار این گزینه را بر روی All but what is in the $all_in_footer_list (recommended) قرار دهید تا تمامی فایل های JS شما را به Footer انتقال دهد تا سرعت لود سایت شما بسیار بالا رود.

 

لینک های مرتبط