طراحی سایت و جذب مشتری-1

برای آنکه بتوانید افراد مختلفی را برای داشتن طراحی سایت توجیه کنید و کسب وکارآن ها را دیجیتالی کنید باید نکاتی را بلد باشید . در ادامه با طراحی سایت گلها همراه باشید تا شما را در این ضمینه یاری کرده و بهترین انتخاب را برای شما به ارمغان بیاورد.

سرعت پایین لود طراحی سایت

آیا تا به حال طراحی سایت هایی را بازدید کرده اید که مدت زمان زیادی از وقت شما را برای بارگذاری خود هدر داده اند؟ این قضییه برای هر کسی خسته کننده  است و احتمال دارد سبب شود که فرد هرگز به آن طراحی سایت باز نگردد، به این دلیل است که تجربه ناسازگاری را در بازدید طراحی سایت به دست آورده است.
بر پایه گزارش KISSMETRICS بیش از 47 درصد از مشتریهای از وب سایت انتظار دارند که صفحه های سایت را در عرض 2 ثانیه و یا حتی کمتر بارگیری گند و 40 درصد از این اشخاص در صورتی که بیشتر از 3 ثانیه منتظر بمانند، وب سایت را ترک خواهند کرد.

اما به چه نحوی این مشکل را رفع کنیم:

گزارشات مبنی بر گوگل و GTMETRIX قادر است در این زمینه به طراحان وب سایت شما کمک کند. این ابزارهای رایگان به شما کمک مینند تا علت سرعت کم طراحی سایت خود را پیدا نمایید و پیشنهاد هایی را برای ارتقای سرعت و عملکرد مناسب طراحی وب سایت شما ارائه میدهند.

ثبت نام اجباری مشتریهای برای ورود به طراحی سایت

طراحی سایت شما بایست مشتریهای و کاربران خود را تشویق نماید، نه اینکه به اجبار از بازدیدکننده ها بخواهد تا نخست اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهند و بعد وارد سایت گردند. این امر بازدیدکنندگان وب سایت را آزار می دهد و ارزش سایت شما را برای آن ها از بین میبرد.
استفاده از POP-UP هایی که بعد از بارگیری سایت به سرعت ظاهر می گردند، سبب می شود تا بازدیدکنندگان شما تجربه بدی به دست آورده و به سرعت وب سایت تان را ترک نمایند. زیرا اکثر بازدیدگنندگان وب سایت این امر را میخواهند که به صورت مستقیم با اطلاعاتی که به دنبال آن به وب سایت شما امده اند را به دست بیاورند. اگر بازدیدگنندگان و مخاطبان سایت دریافتند که مطالب وب سایت شما خیلی ارزشمند هستند، در طراحی سایت شما ثبت نام کرده تا از آخرین اطلاعات و مطالب بروز طراحی سایت تان باخبر باشند.

پس این امر برای شما الزامی میباشد که از محتوای یونیک در وب سایت خود قرار دهید تا کاربران را جذب وب سایت خود کنید.

به چه نحوی این مشکل را رفع کنیم:

بایست برای کاربران و بازدیدکننده های وب سایت خود ارزش هایی را مهیا نمایید تا جلب وب سایت شما بشوند. اگر می خواهید بازدیدکننده ها را از خارج شدن از طراحی سایت خود منصرف نمایید، لحظه ای که می خواهند دکمه خروج را بزنند، قادر هستید به وسیله POP- UP هایی به آن ها پیشنهاد های ویژه ای را ارائه دهید تا انگیزه ماندن در طراحی سایت تان را داشته باشند.

برای نمونه قادر هستید چند درصد تخفیف به آن ها پیشنهاد نمایید. مطالعات نشان داده است که این مورد، 70 تا 96 درصد باعث بازگشت بازدیدکننده ها به طراحی سایت می شود.

انیمیشن ها و موردهای صوتی در طراحی سایت

سال های پیش، خیلی از برنامه نویسان طراحی سایت احساس می نمودند که استفاده از موزیک و انیمیشن های زیاد، کلید موفقیت جلب کاربران بیشتر به وب سایت و فروشگاه ساز است. هیچ کس به موزیک های که صدای بلندی دارد، گوش نمی دهد و هیچ فردی اعتنایی به انیمیشن های بسیاری که در وب سایت قرار گرفته است، توجهی نمی نماید.
طراحی سایت هر روز در حال پیشرفت است و موزیک و انیمیشن ها دیگر قادر نیستند بازدیدکننده ها را به سایت مورد نظر جلب نمایند. به علاوه، این موردهای سبب پایین آمدن سرعت طراحی سایت تان نیز می شود. و درصد بالایی از پهنای باند کاربرانی را که برای بازدید از وب سایت شما مراجعه میکنند را استفاده کرده که امری بسیار ناپسند میباشد.

به چه نحوی این مشکل را رفع کنیم:

روی یک طراحی سایت ساده فوکوس نمایید که به سرعت بارگیری می شود و به بازدیدکنندگانتان فرصت دهید تا به سرعت کالاها و خدمات سایت شما را که در معرض فروش هستند، درک نمایند. اگر بازدیدکننده های سایت مدت بسیاری را صرف این نماید که شما چه چیزهایی در وب سایت خود ارائه می دهید، به سرعت طراحی سایت شما را ترک خواهند کرد.

سرچ ضعیف:

بازدیدکنندگان بایست بتوانند به آسانی در طراحی سایت شما سرچ نمایند و نحوه این امر را بایست به آسانی دریابند. این سرچیابی بایست در هر ابزاری که بازدید کننده استفاده می نماید، بهنیه سازی شده باشد.
اگر آن ها نتوانند محل قرارگیری منو در طراحی سایت را پیدا نمایند، قادر نیستند به هدف خود دست یابند و به سرعت طراحی سایت را ترک می نمایند. شاید شما دارای مطالب عالی و کالاها و خدمات عالی ای در طراحی سایت خود باشید، اما اگر بازیدکننده های سایت نتوانند به آسانی آن ها را پیدا نمایند، و ارزش مطالب یونیک شما پایین آمده و ارزشی ندارد.

به چه نحوی این مشکل را رفع کنیم:

یک منوی سرچ در وب سایت خود داشته باشید که در بهترین مکان در دسترس باشد و کاربر بتواند به راحتی بدون هیچگونه کار اضافه ای مطلب مورد پسند خود را در آن جستجو نماید. مطمئن شوید که منو طراحی سایت شما به صورت ریسپانسیو طراحی شده است و مخاطبان در هر ابزاری اعم از دسک تاپ، لب تاپ و تبلت می توانند از آن به آسانی استفاده نمایند و هم چنین مطمئن شوید که مخاطبان از این سرچ می توانند تجربه بهینه ای به دست آورند. شما موظف هستید که با ایجاد کردن منو سرچ ساده و واضح در جایی که به آسانی یافت شود، این تجربه بهینه را برای شان ممکن سازید.

قادر هستید از ابزارهایی نظیر CRAZY EGG استفاده نمایید تا دریابید که بازدیدکننده ها در هنگام ورود به طراحی سایت تان به دنبال چه موردهایی هستند. این ابزار، نقشه ای را به شما ارائه می دهد که به وسیله آن قادر هستید قسمت های که مورد علاقه بازدید کننده ها است را معین نمایید و این ابزار برای شما آشکار می سازد که بازدید کننده ها به چه سایز در طراحی سایت شما اسکرول کرده اند. کدام قسمت های طراحی سایت کاربردی است و کدام قسمت ها کاربردی نیست. از این رو به آسانی قادر هستید روی قسمت هایی بیشتر سرمایه گذاری و بهینه سازی نمایید که توجه بیشتری از کاربران را به خود جلب کرده است. با کمک این ابزارها به خوبی قادر هستید روی عملکرد کاربران و بازدیدکننده های سایت تان نظارت داشته باشید.

 کم بودن مطلب و اطلاعات بروز در طراحی سایت

علاوه بر این که بایست طراحی سایت سریع و زیبا با سرچ ساده ای داشته باشید، بایست به طور مکرر مطالب سایت خود را بروز نمایید و در غیر این صورت این مطلب برای بازدید کننده های سایت تکراری است و نیاز نمی بینند تا وقت گران بهای خود را در وب سایت شما هدر دهند. شما بایست هر باری که بازدیدکننده به طراحی سایت شما وارد می شود، او را با مطلب های جدید و بروز غافل گیر سازید. به این ترتیب است که این اشخاص به مطالب جدید شما جذب شده و مدت بیشتری در طراحی سایت شما باقی خواهند ماند.
به چه نحوی این مشکل را رفع کنیم: اگر در وب سایت خود وبلاگی دارید، بایست به طور مکرر این مطلبها را بروز نمایید و مطالب جدیدی به آن بیافزاید و این مورد، مناسب ترین شیوه برای اطمینان یافتن از بازگشت بازدیدنمایندگان به طراحی سایت شما برای مرور مطلبهای جدید است. هنگامی که به طور مکرر مطالب سایت خود را بروز نمایید، قادر هستید میزان بازگشت کاربران را به وب سایت خود مشاهده نمایید و در ضمن قادر هستید نظاره گر افزایش درآمد کسب و کاران نیز باشید. هنگامی که برای منتشر نمودن مطلبها در طراحی سایت و یا وبلاگ خود برنامه ریزی داشته باشید، دیگر به این روند عادت می نمایید و پست های جدیدی را در وبلاگ و سایت خود قرار می دهید که برای کاربران خیلی جذاب و مهیج است. در صورتی که کاربران تان، مطالب وبلاگ و طراحی سایت شما را جذاب بیابند، بی صبرانه منتظر پست ها و مطالب جدید شما هستند.
برای دارا بودن یک طراحی سایت خوب که بازدیدککنده های سایت را به خود جذب نماید و سبب خروج سریع آن ها از سایت نشود، لازم است تا کارهایی اجرا کنید و از این امر پیشگیری نمایید. همان طور که در بالا عرض کردیم با افزایش سرعت بارگیری وب سایت، ارائه پیشنهاد هایی برای عدم خروج مخاطبان، استفاده از طراحی ساده و ساده گرایانه که عاری از موزیک و انیمیشن های زیاد و بی فایده است، گذاشتن سرچیابی ساده و موثر و بروزرسانی مطالب طراحی سایت و وبلاگ تان، قادر هستید علاوه بر جذب کاربران و مشتریهای جدید به طراحی سایت تان، سبب شوید که مشتریهای فعلی تان نیز وب سایت شما را ترک نکرده و برای مدت بیشتری در سایت شما بنظیر. همگی این موردهای به دارا بودن کسب و کاری ختم می گردد که علاوه بر دارا بودن کاربران زیاد، درآمدهای بسیاری را نیز به دست می آورد.

 

لینک های مرتبط