پس از خریداری هاست و دامنه و نصب و راه اندازی طراحی سایت خود به وسیله دروپال، با گذشت زمان و با توجه به نیازهای وب سایت خود، شما نیاز به ماژول های مختلف جهت نمایش انواع محتوا در سایت خود خواهید داشت که می‌توانید به آسانی با مراجعه به سایت Drupal.org و ورود به بخش ماژول، ماژول مورد نیاز خود را دانلود و در نرم افزار دروپال خود نصب و راه اندازی کنید .

 اما قبل از این کار کمی بهتر است با ماژول آشنا شده و نحوه کار و ساختار آن را در طراحی های خود و نمایش محتوای وب سایت بدانیم:

 ماژول در اصل یک بسته قابل نصب بر روی یک وب سایت می باشد که با توجه به برنامه نویسی خاصی که در داخل آن انجام می گیرد میتواند محتوای مورد نظر یک وب سایت را به صورت دلخواه خود در بیاورد و یا آن را به صورت سفارشی در سایت به  نمایش بگذارد. و یا از آن برای انجام عملیات خاصی در سایت استفاده می شود. شما در یک سایت میتوانید از چند ماژول با کارایی های مختلف استفاده کنید .

 در سایت دروپال بالغ بر ۲۰ هزار ماژول مختلف وجود دارد که شما میتوانید بر روی سایت خود نصب و راه اندازی کنید.

نحوه نصب ماژول بر روی دروپال :

 برای نصب یک ماژول ابتدا نام سایت خود را در مرورگر وارد کنید و بعد از زدن یوزرنیم و پسورد وارد محیط کاربری دروپال شوید دربالا صفحه سایت خود بر روی گزینه ماژول ها همانند تصویر کلیک کنید.

 در صفحه باز شده شما لیستی از ماژول های نصب شده بر روی سایت خود را مشاهده خواهید کرد در بالای صفحه گزینه  نصب ماژول جدید را انتخاب کرده تا وارد صفحه زیر شوید:

 در صفحه باز شده شما به دو روش میتوانید یک ماژول  را بر روی سایت خود نصب و راه اندازی کنید :

  1. به وسیله دادن لینک مستقیم از طریق سایت دروپال
  2.  به وسیله دانلود کردن ماژول و انتخاب آن از داخل دستگاه کامپیوتر خود

به منظور نصب مستقیم از سایت دروپال  در مرورگر خود آدرس سایت دروپال را وارد کرده  (Drupal.org) بر روی گزینه Download & Extendکلیک کنید

در صفحه باز شده بر روی گزینه Drupal’s project page کلیک کرده تا وارد صفحه دانلود شویم .

در صفحه باز شده همانند تصویر بر روی گزینه Modules  کلیک کنید.

در کادر Search Modules نام ماژولی را که  می خواهیم دانلود کنیم را جستجو می کنیم.

بر روی گزینه یافت شده که با لینک آبی  نمایش داده شده است کلیک و داخله صفحه دانلود می شود .

 در صفحه باز شده همانند تصویر ورژن ماژولی را که با نسخه دروپال شما همگام است را انتخاب کنید.

و بر روی آن کلیک راست و لینک آن را کپی کرده و سپس در سایت خود در قسمت نصب از آدرس وارد کنید و بعد گزینه نصب را بزنید و کمی صبر کنید تا ماژول نصب شود و به صفحه زیر منتقل شوید.

در این صفحه به شما می‌گویند میخواهید ماژول جدیدی را نصب کنید یا ماژول نصب شده جدید را، آیا میخواهید فعال کنید که ما بر روی این گزینه کلیک می کنیم و به صفحه ماژول ها در سایت خود باز خواهیم گشت

در اینجا ماژول نصب شده خود را انتخاب کنید و تیک آن را بزنید و بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید  و منتظر فعال شدن آن می شویم. اکنون ماژول در سایت شما نصب و به صورت فعال می باشد و میتوانید در سایت از آن استفاده کنید

لینک های مرتبط